W życiu każdej zaręczonej pary przychodzi czas na podjęcie rozmów dotyczących tego wyjątkowego dnia. Ślub i wesele to wiele dni planowania, wiec przygotowania należy rozpocząć dużo wcześniej. Gdzie szukać inspiracji, by ten jedyny dzień był dla nas wyjątkowy i niezapomniany?

Portale tematyczne

W sieci istnieje wiele portali, które skupują w sobie wszystko co może przypadać się przyszłym nowożeńcom. Oprócz opcji kontroli wydatków i rozpiski, co warto zaplanować na konkretny tydzień przed ślubem, takie strony oferują także dostęp do for, gdzie można podzielić się opiniami na wszystkie weselne tematy.

Wiele stron takich jak wnetwesele.pl umożliwia na dodawanie i ocenianie zespołów, fotografów czy kamerzystów za całej Polski. Znajdziecie tam też mnóstwo inspiracji dotyczących sukien ślubnych, dekoracji sali, wyglądu tortu weselnego czy też wzoru obrączek.

 

Pinterest

Pinterest jest portalem, który zrzesza miłośników pięknych zdjęć z całego świata. Codziennie użytkownicy udostępniają miliony swoich zdjęć i grafik. Ulubione grupują na tablicach, którymi dzielą się z znajomymi i nie tylko.

Jeżeli od zawsze podobał się nam ślub plenerowy, wystarczy odpowiednie wpisanie haseł kluczowych, by na ekranie pojawiły się ślubne inspiracje z całego świata. Można tez uporządkować zdjęcia pod kątem kolorystycznym. Jeżeli zawsze marzyłaś o różowych tulipanach, może warto poszukać więcej różowych inspiracji.

Pinterest to także świetne miejsce dla tych, którzy nie maja jeszcze jasno określonych planów, jak ma wygląda ich idealny dzień. Wystarczy wpisać hasło „ślubne inspiracje” i przeglądać, przeglądać, przeglądać. Żeby nie „zgubić” ulubionego zdjęcia można zapisać na swojej tablicy w konkretnym folderze. Możesz w każdej chwili do niego wrócić.

 

Instagram

Ten kanał social media jest olbrzymia kopalnią wiedzy i inspiracji. Wpisz w wyszukiwarkę #weeding (otrzymasz dużo więcej wyników pisząc w języku angielskim) i ciesz się dziesiątkami tysięcy zdjęć, dzięki którym łatwiej będzie podjąć Ci decyzje dotyczące wystroju sali czy urządzenia osobnego stołu z słodkościami.

 

Pogadaj z znajomymi!

Umów się na kawę z przyjaciółką, która niedawno brała ślub i spytaj, skąd ona czerpała inspirację. Być może podeśle Ci kilka ciekawych linków, doradzi w co warto inwestować, a co było kompletną strata pieniędzy.

Pamiętajcie, że ona ten wyjątkowy dzień ma już za sobą i może na chłodno ocenić swoje wybory dotyczące samej organizacji jak i wyboru sali. Przygotowanie wesela to ogromne i często bardzo kosztowne przedsięwzięcie i czasem warto obciąć pewne koszty nie tracąc przy tym na dobrej zabawie. Weź jednak pod uwagę to, że każdy ma inny gust i to, że dla niej czekoladowa fontanna to strata kasy nie znaczy, że i Ty masz z niej zrezygnować.