Torebki damskie stanowią nieodzowną część garderoby każdej dbającej o swój modny wygląd kobiety. Bez względu na to, czy jest dużego formatu, mieszczącego A4, czy też niewielkich rozmiarów – w każdym przypadku okazuje się niezbędnym dodatkiem. Jeśli jednak wybieramy się na większe wyjście, nakładające na nas obowiązek eleganckiego stroju, wówczas torebki wizytowe, tzw. kopertówki stanowią absolutny must have wieczorowej kreacji. Przedstawicielki płci pięknej bardzo lubią ten typ galanterii, z uwagi na różnorodne zastosowanie oraz klasyczny design, doskonale uzupełniający się z wieloma stylizacjami. Z powodzeniem możemy sięgnąć po ten typ torebki damskiej, kiedy zakładamy długą, ekskluzywną suknię, jak również tradycyjną „małą czarną”.

torebki damskieKopertówki najczęściej nosimy w ręce, nie spotkamy bowiem modeli, które można byłoby nosić na pasku, co czyni najbardziej charakterystyczną cechą odróżniającą je pośród wszystkich dostępnych fasonów. Najczęściej zapinane na zatrzask, guzik lub napę. To, jaki model torebki wizytowej w ostateczności wybierzemy, ukierunkowane jest naszymi osobistymi oczekiwaniami. Wiele pań ceni je sobie za ekskluzywny, szalenie kobiecy i elegancki charakter. Nie brakuje jednak kobiet, dla których podstawowym i zarazem największym mankamentem jest pojemność. Torebki damskie(dostępne: http://www.skorzana.com/pol_m_Torebki-Damskie-121.html) typu kopertówki nie stwarzają nam w tym zakresie nieograniczonych możliwości. Dostępne w sprzedaży modele nie pomieszczą zazwyczaj nic więcej, oprócz małego lustereczka, szminki, chusteczek higienicznych i telefonu komórkowego. W zasadzie nie ma się co dziwić, w końcu są to torebki wizytowe, a nie tzw. shopper bag. Wybierając się na większe uroczystości, nie zabieramy ze sobą przedmiotów codziennego użytku. Pakujemy wyłącznie to, co danego dnia może okazać się potrzebne. Udając się zatem na uroczysty bankiet, przedstawienie operowe czy teatralne, potrzebne są takie torebki damskie, które uzupełnią wygląd naszej wieczorowej kreacji, a nie przytłoczą ją zbyt masywną torbą.

Kopertówki najczęściej produkowane są ze skóry naturalnej oraz tworzyw skóropodobnych. Można spotkać również torebki wizytowe wykonane z satyny, filcu bądź jedwabiu. Rodzaj zastosowanego materiału w ogromnym stopniu zależy, jaka okoliczność będzie odpowiednia dla określonej torebki damskiej.

Jeśli jednak nie jesteśmy zwolenniczkami noszenia kopertówek, przede wszystkim z obawy o jej zagubienie, możemy wybierać inne modele, które choć nie są tak efektowne i eleganckie, nie mniej jednak odpowiadające wieczorowym stylizacjom. Mowa o równie niewielkich fasonach na łańcuszku bądź pasku, dodatkowo ozdabianych kamieniami, cekinami czy innymi dekoracjami.