zalety ciepłych sweterków na zimęPraktycznie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zalety ciepłych sweterków na zimę są praktycznie nie do przecenienia. Z tego powodu wiele osób decyduje się uzupełnić swoją szafę na tę porę roku właśnie praktycznymi nakryciami. Oczywiście, modeli swetrów jest tak dużo, że możemy dobrać coś adekwatnego do swojego gustu. Sprawdźmy, co to może być.

Jeśli i Ty dostrzegasz zalety ciepłych sweterków na zimę, z pewnością posiadasz kilka ich sztuk w swojej szafie. Oczywiście musisz pamiętać o tym, aby odpowiednio o nie dbać – swetry, zwłaszcza zrobione z naturalnych materiałów takich jak wełna czy moher, są często pożywką dla moli czy innych stworzeń o niszczycielskich zapędach. Sprawdźmy, jak chronić swetry i jak je dobrać do stylizacji.

Oversize zawsze i wszędzie

Jednym z tych modeli, w przypadku których można mówić o szczególnych zaletach ciepłych sweterków na zimę, jest oczywiście model oversize. Taki model świetnie sprawdza się w praktycznie każdej sytuacji, ponieważ jest na tyle obszerny, ze pod spód możemy zmieścić kilka warstw ubrań, gdy lubimy ubierać się na cebulkę. Z drugiej strony mamy również możliwość noszenia takiego swetra jako okrycia wierzchniego już jesienią, zamiast np. płaszcza czy kurtki. To świetne rozwiązanie wybieranie zwłaszcza przez te kobiety, które po prostu lubią czuć się modnie i wygodnie. Co więcej, jesienne i zimowe trendy od kilku sezonów promują model oversize jako najwygodniejszy, ale i najmodniejszy dl każdej kobiety. W 2017 roku szczególnie polecamy wszelkie odcienie szarości!

Elegancko i na co dzień

Zdecydowaną zaletą ciepłych sweterków na zimę jest oczywiście fakt, że można dobrać je stosownie do stylizacji praktycznie na każdą okazję. To oznacza, że sprawdzą się tak podczas codziennych spacerów z dziećmi, jak i spotkań na kawę z koleżankami czy… spotkań biznesowych. Wystarczy dobrać sweter w odpowiednim kolorze oraz kroju. Co więcej, zazwyczaj – o ile są one odpowiednio grube – nie wymagają żadnych dodatkowych okryć, ale do cieńszych sweterków doskonale pasują eleganckie marynarki. Z kolei modele oversize możemy przepiąć szerokim paskiem, który podkreśli talię; w takiej formie sweter będzie pasował tak do spódnicy, jak i spodni.

Jak dbać o swetry?

Aby zalety ciepłych sweterków na zimę były utrzymane mimo mijających sezonów, musimy odpowiednio zadbać o ich przechowywanie. Przede wszystkim swetry dobrze jest prać w delikatnych płynach, najlepiej ręcznie, i suszyć na leżąco. Co więcej, warto je przechowywać złożone na półkach albo – w przypadku modeli rozpinanych – na szerokich, satynowanych wieszakach.