Kobiety uwielbiają dostawać biżuterię, niezależnie od wieku i od tego, czy obdarowywaną jest nasza mama czy żona. Bez wątpienia broszka to dobry prezent na każdą okazję, choć nie jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze, bowiem czasami wybór odpowiedniej ozdoby może okazać bardzo trudny. Co powinna mieć idealna broszka na prezent?

Bezpieczny rozmiar

Chcąc obdarować kobietę prezentem w postaci broszki musimy wiedzieć, jaki typ biżuterii lubi. Jeżeli najczęściej widujemy ją w bardzo delikatnej odsłonie, możemy przypuszczać, że woli dyskretne ozdoby. Jeżeli jednak jej styl jest bardzo wyrazisty i na co dzień lubi odważną biżuterię, możemy pokusić się na zakup czegoś bardziej biżuteryjnego.

Najbezpieczniej jednak będzie wybrać broszkę, która sprawdzi się zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku. Będziemy mieć wtedy pewność, że nie przesadzimy z wyborem.

 

Pamiętaj o wieku

Oczywiście, kobiet o wiek się nie pyta, ale przy wyborze biżuterii warto kierować się tym kryterium. Inna broszka będzie pasować młodej dziewczynie – możesz wybrać dla niej taką z dużą ilością ozdób, cekinów i błyszczących kamieni. Do kobiet dojrzałych pasować będę te z szlachetnymi kamieniami, oprawione w srebro bądź te wykonywane ręcznie, z filcu czy innych materiałów.

 

Dopasuj broszkę do urody

Podczas wyboru idealnej broszki zwróć uwagę na cechy charakterystyczne kobiety, którą chcesz obdarować. Osoby o ciemnych włosach i karnacji lepiej będą wyglądały w kolorach ziemi, natomiast blondyni o jasne karnacji chętniej dobierają dodatki różowe czy niebieskie. Ważna jest również budowa ciała – kobietom o obfitym biuście zdecydowanie będą bardziej pasować mniejsze broszki, które nie będą dodatkowo przyciągały wzroku. Kobiety o filigranowej budowie również powinny unikać mocnych i dużych broszek, w przeciwieństwie do pań obdarzonych wzrostem, które mogą pozwolić sobie na szaleństwo, oczywiście jeżeli jest to ich styl i będą czuły się w takim wydaniu komfortowo.

 

Handmade na czasie

Jeżeli masz problem z znalezieniem idealnej broszki w sklepach stacjonarnych, poszukaj jej w Internecie. Wyjątkowe broszki znajdziesz tutaj, a na portalach z rękodziełem znajdziesz wiele propozycji, dzięki czemu Twój prezent nie tylko będzie piękny, ale i unikatowy.

Wielu sprzedawców posiada opcję personalizacji, więc jeżeli wiesz, że osoba której chcesz kupić prezent uwielbia bursztyny, poproś autora o wykonanie broszki z tym kamieniem. To sprawi jej jeszcze większą radość i będzie z wielką przyjemnością nosić prezent od Ciebie.

 

Kupno idealnej broszki dla kobiety nie jest łatwym zadaniem. Warto przed kupnem prezentu zrobić rozeznanie, jaki typ biżuterii na co dzień nosi i w jakich kolorach czuje się dobrze. Da nam to solidne podstawy to wybory takiej broszki, która spodoba się obdarowanej kobiecie.