Jesień na dobre zagościła za naszym oknami, przyjście zimy to także jedynie kwestia czasu. W jaki sposób dobrze znieść jesienne i zimowe chłody? Na pewno pomocny okaże się zakup odpowiedniego dla nas płaszcza. Czym jednak powinnyśmy się kierować, wybierając odpowiedni dla nas model? W końcu jest to element garderoby, w którym jesteśmy często widywane. Jak wybrać elegancki płaszcz damski, który zapewni nam komfort i jednocześnie podkreśli nasze atuty?

Dopasuj płaszcz do sylwetki

  • Kobiety z figurą klepsydry powinny podkreślać swoją talię, dlatego najbardziej odpowiedni będzie wybór płaszcza z wszytym paskiem, z jednorzędowym zapięciem. Kieszenie na biuście i kołnierze z bardzo szerokimi klapami nie są dobrym pomysłem.
  • Kobiety wysokie powinny zakupić okrycie długie, sięgające nawet do ziemi, co podkreśli ich wzrost i figurę.
  • Kobiety drobne powinny zainwestować w płaszcz do kolan lub krótszy, które nie skróci optycznie sylwetki, postawić na fasony klasyczne i eleganckie.
  • Kobiety z figurą gruszki z szerokimi biodrami i małymi piersiami postawić powinny na szerokie, fantazyjne kołnierze, odwracające uwagę od bioder i powiększające biust.
  • Jabłka z dużymi piersiami i brzuchem powinny pomyśleć o kupnie płaszcza typu oversize, albo zapinanego na jeden guzik z dużym dekoltem w kształcie litery V. Wiele rodzajów płaszczy znajdziesz np. na http://www.kodymody.com/pl/plaszcze-cd.

Pomyśl o kieszeniach i dekolcie

Kieszenie są elementem, który może znacząco wpływać nie tylko na wygląd płaszcza, lecz także na to, jak same będziemy w nim wyglądać. Kieszenie z patkami naszytymi na wysokości klatki piersiowej powiększą biust, na biodrach – zwiększą ich objętość. Ukryte optycznie wysmuklają nawet pełne kształty. Ozdobne sprawiają, że szerokie biodra wyglądają szczuplej.

Dekolt to także element, o którym nie możemy zapomnieć. Z wysoką stójką lepiej będzie chronił szyję przed chłodem, jednak optycznie skróci szyję. Gładki pod szyję, bez zapięcia nadaje się dla kobiet drobnych z niewielkim biustem.

Wybierz odpowiedni materiał

Materiał, z którego uszyty jest płaszcz to jeden z bardziej istotnych wyznaczników jego jakości. Wełna świetnie chroni przed zimnem i przepuszcza powietrze. Tweed posiada podobne do wełny właściwości, oferując dodatkowo ciekawą fakturę. Sztuczne włókna są tańsze, jednak uniemożliwiają skórze oddychanie i wzmagają pocenie.

Wybór eleganckiego płaszcza nie należy do najłatwiejszych: powinien być przemyślany oraz dopasowany do naszej figury i oczekiwań – w końcu to wybór na lata. Jednak przy zadaniu sobie odrobiny trudu, bez wątpienia znajdziemy model, którym będziemy mogły się cieszyć przez wiele sezonów.