sukienka do karmienia
Sukienka do karmienia ułatwia je każdej mamie

O korzyściach z karmienia piersią chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jest nie tylko naturalne, zdrowe, ale również bezpieczne dla dziecka. Aby zatem umilić świeżo upieczonej mamie ten czas, warto zaopatrzyć się w odpowiednie sukienki do karmienia, które zapewnią jej nie tylko oczekiwany poziom komfortu i wygody, ale również poczucie atrakcyjnego wyglądu.

Po co potrzebna mi jest specjalna odzież?

O ile w domowym zaciszu karmić malucha możemy w bieliźnie lub luźnej koszulce, tak w przypadku wyjścia na spacer sytuacja może się nieco utrudnić. Trudno bowiem byłoby w zwykłej odzieży podać małemu pierś, będąc w tym czasie na spacerze w miejskim parku czy restauracji. Krępująca byłaby ta sytuacja zarówno dla mamy, jak i okolicznych przechodniów. To zatem wystarczający dowód na to, aby posiadanie dyskretnej, gwarantującej odpowiedni poziom intymności odzieży było rzeczą wymaganą. A zatem sukienka do karmienia, jak i bluzka czy tunika musi przede wszystkim sprostać zadaniom funkcjonalności. Na szczęście współczesne ich modele stanowią gwarancję zarówno praktycznego, jak i modnego wykorzystania.

Czym się kierować podczas ich wyboru?

Przeglądając sukienki do karmienia, powinniśmy zwrócić uwagę na dwie kwestie. W pierwszej kolejności, czy umożliwiają szybkie i bezproblemowe dostanie się do piersi oraz ile nagiego ciała będzie widoczne podczas karmienia. To najważniejsze aspekty, wpływające nie tylko na wygodę, ale również komfort użytkowania. Na szczęście współczesny wybór odzieży dla karmiących jest na tyle szeroki, że z kupnem idealnie dopasowanych produktów nie powinna mieć problemy żadna klienta. Ich konstrukcja jest zazwyczaj starannie przemyślana, stworzona z myślą o potrzebach użytkowniczek. Aby jednak zwiększyć satysfakcję z korzystania, konkretny model sukienki do karmienia najlepiej dokładnie przymierzyć przed zakupem, aby sprawdzić, w jaki sposób będzie spisywać się podczas noszenia. W tym przypadku warto nieco uruchomić wyobraźnię i zastanowić się, czy mając u boku dziecko przy piersi fragment ubrania nie będzie przysłaniał buzi maluszka czy zwijał się, powodując dyskomfort. Oczywistym jest, że idealnie byłoby się wybrać do sklepu z maluchem, jednak nie tylko cała wyprawa mogłaby być dla niego uciążliwa, to dodatkowo personel mógłby nie wyrazić zgody na tego typu poczynania, z obawy przed zabrudzeniem odzieży pokarmem.

Nie bez znaczenia pozostaje rodzaj materiału, z jakiego została wyprodukowana sukienka do karmienia. Idealnym wyborem będzie oczywiście bawełna, w dalszej kolejności len, bambus czy jedwab. Optymalnie, jeśli tkanina dodatkowo będzie charakteryzowała się posiadaniem specjalnego certyfikatu bezpieczeństwa Oeko-Tex® Standard 100.