Kiedy nadchodzi najmniej przyjemna pora roku, każdy z nas boi się ujemnych temperatur i związanych z tym chłodem oraz mrozem. Wszyscy przeglądamy wtedy nasze garderoby i staramy się dopasować naszą odzież jak najlepiej pod warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. To, co najbardziej powinno nas martwić, to nasza kurtka zimowa.

kurtka zimowaDzisiaj postaramy się Wam przedstawić najważniejsze cechy, jakie powinna spełniać kurtka zimowa, aby nadawała się na trudne warunki pogodowe. Ze względu na to, że teraz nawet w sieciówkach wszystkie kurtki są produkowane tak, aby uzyskać odzież jak najniższym kosztem, to cierpi na tym jakość. W efekcie czego mamy dużo kurtek, w których marzniemy!

Przede wszystkim sprawdźcie jakość materiałów. Czy jest on przeciwdeszczowy i czy nie przepuszcza powietrza, np. te z https://brendi.pl. Nie ma nic gorszego niż kurtka, w której przemarzniemy oraz przemokniemy w mniejszej ulewie. Zanim kupicie parki przyjrzyjcie się tkaninom, z których została zrobiona. Porządna kurtka zimowa ma Was ochronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Kaptur to podstawa kurtki zimowej. Jest on dodatkową ochroną przed wiatrem oraz deszczem, kiedy czapka zawodzi.To dzięki niemu Wasze policzki i uszy nie odczują mrozu. Dlatego sprawdźcie, czy kurtka zimowa została wyposażona w kaptur, jeżeli go posiada, to czy nie zsuwa się przy chodzeniu. Nie ma nic gorszego od przytrzymywania rękoma uciekającego kaptura, kiedy marzymy o tym, aby ukryć nasze dłonie w kieszeniach.

Inna kwestia to ocieplina. Wiele kurtek z sieciówek niestety nie posiada już ciepłego futerka, polaru lub jakiegokolwiek innego materiału, który będzie utrzymywał ciepło podczas najgorszych mrozów. Przypatrzcie się uważnie wybranym przez Was kurtkom, bo minusowa temperatura dla takiej kurtki zimowej może być jej ostatnim tchnieniem! A przecież nikt z Was nie chce w środku zimy szukać drugiej kurtki.

Dodatkowa kwestia to odpowiednie kieszenie. Część z kurtek, które znajdziecie w sklepach ma zaszyte zewnętrzne kieszenie. Jest to absolutnie nie do pomyślenia, ponieważ służą one nie tylko do schowania chusteczek czy kluczy, ale również są schronieniem dla zmarzniętych rąk. Sprawdźcie również czy kurtka posiada wewnętrzne kieszenie. O ile dla kobiet  nie mają one większego znaczenia, o tyle dla mężczyzn jest to bardzo ważne.

Jeżeli żadna kurtka zimowa nie spełnia powyższych wymagań, to szukajcie dalej. Opisane w artykule cechy to absolutne minimum, które kurtka powinna posiadać. W innym wypadku możecie być niezadowoleni ze swojego zakupu.