ARVAL

2015 rokiem znacznego wzrostu biznesu Arval na całym świecie

  • Wzrost floty Arval na świecie o 8.3% do wysokości 785.000 pojazdów*
  • Zakup 255.444 nowych pojazdów (o 9% więcej niż w 2014 r.), sprzedaż 189.200 samochodów poleasingowych (wzrost 3% vs. 2014 r.)*
  • Przejęcie floty GE Capital Fleet Services – flota Arval osiąga wielkość 949.000 samochodów w Europie

 

Rok 2015 to rok wzrostów we flocie Arval – zarówno w ujęciu organicznym, jak i związanych z przejęciami.

 

Wzrost organiczny – o 8,3% w stosunku do roku poprzedniego to przekroczenie celu ustalonego na 6% w końcówce 2014 r. Do wzrostu przyczyniły się oddziały Arval przede wszystkim w Wielkiej Brytanii (przyrost floty o 19%*), Europie Centralnej (głównie w Czechach, na Węgrzech i Słowacji), a także w Turcji, Szwajcarii i Luxemburgu. Wszystkie te kraje osiągnęły dwucyfrowy wzrost, a  jedną z głównych sił napędowych rozwoju była sprzedaż oferty dla sektora MŚP, która wzrosła o 14% i stanowi w tej chwili 17% biznesu Arval, a także cross-selling z Bankiem oraz pomiędzy krajami BRICT.

 

Wzrost zewnętrzny – przejęcie floty GE Capital Fleet Services w Europie było krokiem milowym w historii Arval. Firma zwiększyła dzięki temu flotę o ponad 160.000 pojazdów umacniając swoją pozycję w 11 krajach (w Niemczech przesuwając się na pozycję numer 1) oraz rozpoczynając działalność w Szwecji. Plan integracji spółek oparty na strategicznym kilkuletnim programie „One Arval”, jak również wyznaczenie celu jakim jest wyjątkowy poziom usług i oferty, zostały entuzjastycznie przyjęte przez pracowników.

 

Ponadto Arval sfinalizował w Chinach joint-venture Arval Jiutong oraz podpisał porozumienie z firmą Relsa, kluczowym graczem w sektorze wynajmu długoterminowego pojazdów dla biznesu w Ameryce Południowej – w Chile i Peru, oraz przejął firmę w Brazylii. Obecnie Arval zarządza flotą 30.000 samochodów w Ameryce Południowej.

“Wszystkie te działania podejmowaliśmy w kontekście naszej współpracy z Element (Element-Arval Global Alliance), największego tego typu porozumienia w naszej branży” – powiedział Philippe Bismut, Arval CEO.

 

Współpraca w ramach porozumienia Element-Arval Alliance jest w tej chwili silniejsza niż kiedykolwiek. Element Financial przejął aktywa GE Capital Fleet Services w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii, konsolidując w ten sposób obecność na 5 kontynentach. Skala porozumienia Element-Arval Alliance jest bezkonkurencyjnym liderem w branży CFM, posiada przedstawicielstwa w 50 krajach zarządzając flotą 3 mln pojazdów.

 

*) wyłączajac flotę GE Fleet Services – dane na dzień 31/12/2015

 

 

2015 w Arval Polska

W Polsce Arval kontynuuje dynamiczny wzrost floty, która wyniosła 17.245 pojazdów na dzień 31.12.2015 r. i plasuje się na drugim miejscu w branży z 16% udziałem w rynku w kategorii pełnego wynajmu długoterminowego.**

Firma zawdzięcza swój sukces odpowiedniemu podejściu do klienta, w tym przede wszystkim  koncentracji na jego potrzebach. W 2015 r. Arval wprowadził nowy produkt – Mid Term Rental – wynajem samochodów na okres 1-24 miesięcy. Oferta skierowana jest do klientów, którzy potrzebują zapewnienia mobilności pracowników podczas tymczasowych projektów, takich jak wprowadzanie na rynek nowego produktu i związana z tym intensywna promocja czy projekty sezonowe, np. tylko na okres wakacji. System sprawdzi się również w przypadku firm, które oddelegowują pracowników do innych regionów w celu wsparcia lub sprawdzenia najlepszych praktyk, czy też otwierają nowy oddział pilotażowo i przez pierwszy rok chcą zobaczyć, jak się będzie rozwijał. Będzie również idealnym rozwiązaniem dla międzynarodowychi Klienów Arval, którzy zatrudniają ekspertów i specjalistów z zagranicy, tzw. ekspatów na kontrakty czasowe lub w przypadku coraz bardziej popularnych w Polsce firm BPO (Business Outsourcing Processes), które zdobywają nowy kontrakt i potrzebują natychmiast większej liczby aut. Mid Term Rental to również doskonałe rozwiązanie dla firm, które dla zamówiły w ARVAL samochód na długoterminowy kontrakt, ale w związku z tym, iż posiada on wyjątkowo zindywidualizowaną specyfikację, muszą na niego czekać nawet pół roku.

 

„W tych wszystkich przypadkach idealnie sprawdzi się wynajem średnioterminowy. Jego główną zaletą jest to, że  Arval dostarcza samochody w ciągu 48 godzin. Klient deklaruje tylko klasę pojazdu (ABCD), określa miesięczny limit kilometrów oraz okres trwania kontraktu – który w trakcie trwania umowy  może zostać przez niego zmieniony. Klient korzysta z usług znanych mu z wynajmu długoterminowego, takich jak serwisowanie, ubezpieczenie wraz z Assistance czy zespół obsługi do pełnej dyspozycji Klienta.” – wylicza zalety nowego produktu Grzegorz Szymański, prezes zarządu Arval Polska. „Usługa jest prosta i elastyczna, szybka w dostawie i niekłopotliwa w rozliczeniach.” – dodaje Szymański.

 

Ponadto Arval Polska uruchomił w minionym roku nową stronę www z łatwym, intuicyjnym dostępem do potrzebnych informacji, a także z bezpośrednim dostępem do aplikacji dla Fleet Managerów (My Arval) oraz dla użytkowników (Arval Mobile+). „Inwestujemy w narzędzia mobilne ułatwiające pracę Fleet Managerów, wpisując się tym samym w trend rynkowy. Coraz więcej osób chce posiadać wszystkie niezbędne informacje w swoim smartfonie, w związku z ty chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Użytkownicy naszych aut nie muszą do nas dzwonić w sprawie wymiany opon czy umówienia wizyty w warsztacie, wszystko mogą wykonać online. Fleet managerowie mają dostęp do aktualnych informacji o flocie, zamówieniach czy płatnościach. Innowacje w produktach i procesach obsługi są naszym priorytetem na 2016 r.” – komentuje prezes Szymański.

 

**) firmy zrzeszone w PZWLP

 

Plany na rok 2016 – rok konsolidacji i wzrostu organicznego

 

W związku z szeregiem nowych produktów oraz ostatnich fuzji Arval wchodzi w fazę konsolidacji.

„Bycie numerem jeden to dopiero początek, traktujemy to jako wyzwanie. Musimy być liderem w jakości obsługi oraz wyróżniać się innowacyjnymi produktami.” – deklaruje Philippe Bismut.

W 2016 roku wzrost firmie zapewni innowacyjna oferta (Arval Active Link – nowoczesna Telematyka, Arval Outsourcing Solutions – pełen outsourcing usług zarządzania flotą oraz Arval Mid Term Rental – wynajem pojazdów od 1 do 12 miesięcy), cross-selling z Bankiem BNP Paribas w zakresie oferty dla MŚP oraz konsolidacja biznesów w Azji i Ameryce Południowej.

 

 

Kontakt

Małgorzata Wojtuszko

Head of Marketing & PR

malgorzata.wojtuszko@arval.pl

tel. (22) 45 45 500

 

 

About Arval :

Firma założona w 1989 roku będąca pełną własnością BNP Paribas, specjalizująca się w długoterminowym wynajmie pojazdów. Arval oferuje klientom – międzynarodowym korporacjom, małym i średnim przedsiębiorstwom – szyte na miarę rozwiązania optymalizujące mobilność pracowników oraz eliminujące ryzyka związane z zarządzaniem flotą pojazdów. Doradztwo eksperckie oraz wysoka jakość usług, które lezą u fundamentów działalności spółki dostępne są w 28 krajach, gdzie w sumie zatrudnionych jest 5.500 pracowników. Całkowita flota Arval na świecie wynosi obecnie 949.000 pojazdów (dane na grudzień 2015). Arval jest założycielem i członkiem konsorcjum Element-Arval Global Alliance , najdłuższej trwającym jak do tej pory porozumieniem w branży i będącym leaderem w wynajmie długoterminowym z 3 milionową flotą w prawie 50 krajach. W grupie BNP Paribas, Arval należy do pionu Bankowości Detalicznej.

W Polsce Arval istnieje od 1999 roku i obecnie zarządza flotą ponad 17.000 samochodów.

 

www.arval.com

www.arval.pl

 

About BNP Paribas

 

Grupa BNP Paribas jest obecna w 75 krajach zatrudniając ponad 185.000 pracowników, z czego 145.000 w samej Europie. Zajmuje wysoką pozycję w dwóch kluczowych liniach biznesowych: Bankowość i Usługi Detaliczne oraz Bankowość Korporacyjna i Instytucjonalna. W Europie grupa jest liderem pożyczek dla osób fizycznych na 4 rynkach: w Belgii, Francji Włoszech i Luksemburgu. Grupa BNP Paribas rozwija także model zintegrowanej bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji, w Europie Wschodniej i w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W kategorii Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej oraz Międzynarodowych Usług Finansowych, BNP Paribas cieszy się także najwyższymi pozycjami w Europie oraz silną pozycją w obu Amerykach i solidnym, szybko wzrastającym biznesem w regionie Azji i Pacyfiku.

 

www.bnpparibas.com