Prezentacja piątej generacji flagowego sedana Lexusa wywołała wiele emocji w Detroit. North American International Auto Show odsłoniło limuzynę, która przeszła radykalną zmianę nie tylko sylwetki, stając się bryłą przypominającą coupe, ale i tym co znajdziemy pod maską i w jego wnętrzu. I właśnie za tą doskonałość wnętrza model został uhonorowany EyesOn Design 2017.

EyesOn Design to oficjalnie sankcjonowana nagroda targów. Jury, w którego skład wchodzą wybitni przedstawiciele szkół projektowych, architektów czy działów wzornictwa firm motoryzacyjnych, nagradza najlepsze auta koncepcyjne i te wchodzące do masowej produkcji.

Nowy LS to kwintesencja ‚Omotenashi’ – tradycyjnej japońskiej gościnności i mistrzostwa rzemiosła Takumi. Powstał oczywiście w ojczyźnie marki i zaczął się od czystej kartki. Jak przystało na ikonę marki, narodzonej przed 28 laty, miał zaskoczyć klientów aut luksusowych, przekroczyć granice i na nowo zdefiniować ich myślenie o sedanie. Tak jakby model ten miał podbić rynek po raz pierwszy, a nie piąty.

Główny projektant LS – Koichi Suga wyjaśnił, że cel był prosty: zachwycić równie mocno, jak to się odbyło w 1989 roku, podczas premiery pierwszej generacji Lexusa LS.

 

 

Źródło: http://pressroom.lexus.com/releases/lexus-ls-500-receives-2017-eyeson-design-award.htm?view_id=30971