Obecnie Honda Civic jest jednym z najbardziej popularnych modeli tego japońskiego producenta. Teraz w sprzedaży znajduje się już dziesiąta generacja tego modelu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również Hondy Civic używane. Jak możemy kupić bezpiecznie to auto z drugiej ręki?

Gdy tylko wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „Honda Civic Warszawa”, od razu możemy przekonać się, że propozycji jest bardzo dużo. Na portalach ogłoszeniowych możemy natychmiast zapoznać się z modelami nie tylko z poprzedniej generacji, ale też starszymi, które także dobrze się sprzedają. Pamiętajmy jednak o tym, że nie powinniśmy nigdy decydować się na zakup bez uprzedniego sprawdzenia pojazdu.

Na co powinniśmy uważać?

Przede wszystkim nigdy nie ufajmy w pełni sprzedającemu, jeżeli nie jest on w stanie przedstawić dokładnych informacji na temat danego modelu, na przykład jego książki serwisowej czy wyniku poprzednich badań technicznych. Najlepiej znać się na autach, gdy chcemy rzeczywiście kupić model bez ryzyka. Zdarza się, że pojazd nie tylko ma przekręcony licznik, ale również jest powypadkowy czy po zalaniu, natomiast sprzedający w ogóle o tym nie informuje. Dlatego jeżeli wiemy, na co patrzeć, będziemy mogli podjąć dobrą decyzję.

Gdzie zrobić zakupy?

Przy zakupach powinniśmy przede wszystkim uważać na sprzedawców prywatnych z portali ogłoszeniowych, a także na giełdy i komisy, gdzie łatwo trafić na auta z nierzetelnymi opisami, które zupełnie nie pokrywają się z rzeczywistością. Możemy za to kupować auta bez ryzyka w salonach dealerskich. Wiele z nich również prowadzi sprzedaż używanych samochodów, na przykład takich jak Honda Civic Warszawa jest jednym z miast, gdzie będziemy również mogli zakupić auta używane od dealera.

Uważaj na wyjątkowe okazje!

Pamiętaj również o tym, że jeżeli samochód, który wpadł ci w oko, ma wyjątkowo okazyjną cenę, powinno to wzbudzić od razu twoje wątpliwości. Zdarza się, że sprzedawca chce wtedy pozbyć się go od razu, na przykład z powodu poważnych wad, które mogą szybko się uaktywnić lub też jest to pojazd kradziony.