Jazda motocyklem to ogromna przyjemność, uczucie wolności, niezwykła swoboda, ale też duża odpowiedzialność i mimo wszystko jakaś doza niebezpieczeństwa. Wielu motocyklistów dba jednak o to, żeby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa w czasie jazdy i kupuje akcesoria zabezpieczające, które pozwalają na komfortowe użytkowanie ukochanych jednośladów. Najważniejszym elementem zabezpieczającym w czasie jazdy motocyklem jest oczywiście kask Schuberth C3 Basic, który chroni głowę i kark w czasie upadku. Dobrej jakości kask to podstawa, dlatego też nie należy na nim oszczędzać. Warto również sprawdzać dokładnie jego konstrukcję i zadbać o odpowiednie użytkowanie kasku Schuberth C3 Basic.

Na co należy zwrócić uwagę kupując kask motocyklowy?

Po pierwsze, bezpieczeństwo. Tutaj trzeba trochę czasu poświęcić na analizę materiałów z których wykonany został kask Schuberth C3 Basic. Chodzi bowiem o to, żeby materiały były nie tylko trwałe, ale i dostosowane do tego, że mają styczność z głową motocyklisty. Bardzo często świetnie sprawdza się więc w kasku Schuberth C3 Basic połączenie materiałów o zmiennej twardości i giętkości. To całkowicie logiczne, biorąc pod uwagę zarówno swobodę ruchów w kasku, jak i maksymalną ochronę głowy. Nowoczesnym rozwiązaniem jest korzystanie z kilkuwarstwowej konstrukcji, która sprawdza się zdecydowanie lepiej niż jedna warstwa. To idealne rozwiązanie, żeby zapewnić komfort i bezpieczeństwo w maksymalnym stopniu.

Wentylacja

Nikt nie lubi, kiedy jest mu za gorąco i zbyt duszno. To też w żaden sposób nie wpływa na bezpieczną i komfortową jazdę. Odpowiednie otwory wentylacyjne w kasku Schuberth C3 Basic i system samoregulacji powietrza zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Dodatkowym plusem może być też otwór wentylacyjny zlokalizowany w okolicy czoła, nieoceniony w czasie upalnych dni! Wentylacja powinna być zaprojektowana tak, by przodem wpuszczać zimne powietrze, a tyłem wypuszczać gorące jak w kasku Schuberth C3 Basic.

Odpowiednia waga kasku

Toporne i ciężkie kaski nie wpływają dobrze na dynamikę jazdy. Ważne, żeby kask na zewnątrz miał opływowe kształty, dzięki czemu będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale zdecydowanie lepiej reagować na zderzenia z masami powietrza w czasie szybkiej jazdy. Istotna jest także waga, ciężki kask to dodatkowe niebezpieczeństwo. Lekka konstrukcja to podstawa! Musi być lekki, ale wykonany z takich materiałów, które zapewnią bezpieczeństwo z zewnątrz i dadzą swobodę w środku. Taki kask Schuberth C3 Basic to opcja dla tych, którzy potrzebują poczucia, że w sprawie bezpiecznej i komfortowej jazdy zrobili wszystko.

Artykuł zainspirowany kaskami Schuberth C3 Basic ze strony https://www.schuberth-kaski.pl/pol_m_C3-BASIC-70850.html