Oleje silnikowe do samochodów wyścigowych Shell Helix Ultra i paliwo Shell V-Power przyczyniły się do wzrostu wydajności silników pojazdów zespołu Scuderia Ferrari łącznie o 23,3% od końca sezonu 2014. Oznacza to, że bolidy na tej samej ilości paliwa mogą przejechać jedno okrążenie o ponad pół sekundy szybciej, co równa się średnio 30 sekundom na całym dystansie wyścigu!

Jednym z głównych celów zaangażowania Shell w Formułę 1 jest zapewnienie transferu technologii i rozwiązań z wyścigowych bolidów do samochodów osobowych. Doskonałym przykładem praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas wyścigów Formuły 1 jest zaoferowanie wszystkim kierowcom benzyn Shell V-Power oraz olejów silnikowych Shell Helix Ultra.

„W Shell stale współpracujemy z konstruktorami i inżynierami z Maranello, nie tylko w trakcie trwania każdego sezonu wyścigowego, ale także po jego zakończeniu. Produktom stworzonym na potrzeby Formuły 1 poświęciliśmy już łącznie 21 tysięcy godzin pracy. Stopień poprawy wydajności silników bolidów Scuderia Ferrari od końca 2014 roku, jest nie tylko świadectwem ciężkiej pracy całego zespołu Shell, ale także praktycznym dowodem na to, jak owocne jest nasze partnerstwo technologiczne z Ferrari w zakresie innowacji” – wyjaśnia Guy Lovett, dyrektor ds. innowacji w zakresie sportów motorowych w Shell.

,,Imponujące jest to, że oleje silnikowe do samochodów wyścigowych Shell Helix Ultra i paliwa Shell V-Power przyczyniły się w niemal 25% do wzrostu wydajności silników naszych bolidów od końca 2014 roku. Uzyskiwanie coraz lepszych osiągów na tej samej ilości paliwa jest niesamowite. Cieszymy się, że nasza współpraca z Shell przynosi tak spektakularne efekty” – powiedział Mattia Binotto, dyrektor techniczny Scuderia Ferrari.

Znakomity początek sezonu Shell i Ferrari
W sezonie 2017 urosła minimalna waga pojazdów startujących w wyjściach Formuły 1. Ponadto, kierowcy dłużej jeżdżą na całkowicie otwartej przepustnicy. Z tych względów wydajność silników bolidów jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Paliwa Shell V-Power oraz oleje silnikowe Shell Helix Ultra pomagają silnikom pojazdów zespołu Scuderia Ferrari osiągać szczyt ich możliwości w każdym wyścigu. Znaczący wzrost wydajności silników bolidów Scuderia Ferrari pomógł w tym sezonie zdobyć cztery zwycięstwa i osiem razy stanąć na drugim lub trzecim stopniu podium.

„Ten sezon jest bardzo dobry dla Scuderia Ferrari. Istotnymi elementami tego sukcesu są paliwa Shell V-Power oraz oleje silnikowe Shell Helix Ultra. Dzięki wsparciu Shell osiągamy coraz lepsze wyniki, a co za tym idzie przewagę na torze wyścigowym”– powiedział Sebastian Vettel, kierowca Scuderia Ferrari i obecny lider klasyfikacji.