Tanie ogumienie pochodzące z Tajwanu, Chin czy krajów bałkańskich cieszy się popularnością na polskim rynku. Na zakup azjatyckich opon klasy ekonomicznej decyduje się ponad 40% polskich kierowców. Odpowiedzią na ich potrzeby jest Excelon – nowa marka opon, oferująca dobrą jakość w atrakcyjnej cenie.

Opony Excelon to nowa propozycja z segmentu top budget dla kierowców ceniących komfort i bezpieczeństwo jazdy, zapewniająca korzystną relację ceny do jakości. Opony stworzone zostały z myślą o różnych grupach użytkowników, szukających sprawdzonych i bezpiecznych, a jednocześnie ekonomicznych rozwiązań: od poruszających się okazjonalnie po drogach miejskich, po wymagających sportowych osiągów czy właścicieli firm transportowych. Opony Excelon dostępne są w Polsce od czerwca 2018 roku, a jej wyłącznym dystrybutorem jest japoński koncern ITOCHU (ITR CEE).

Jakość top – cena low

Jak deklaruje dystrybutor, wytwarzany w Chinach Excelon spełnia najwyższe standardy jakości ITOCHU oraz normy UE. Proces produkcyjny, technologie, warunki i sprzęt w zakładzie i w transporcie są ściśle kontrolowane przez japońskich ekspertów. W produkcji opon marka wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniające trwałość i dobre osiągi opon w zależności od ich przeznaczenia. Przykładem jest opona do pojazdów osobowych Turing HP zapewniająca bardzo dobrą przyczepność dzięki nowoczesnej konstrukcji bieżnika, z wielopłaszczyznowymi żebrami. Dedykowaną sportowym autom oponę Performance UHP wyróżnia powiększony obszar styku z nawierzchnią, a także rozwiązania techniczne, takie jak specjalne lamele, środkowe żebro czy sztywne boki opony, zwiększające stabilność i bezpieczeństwo podczas szybszej jazdy. Budowa opony przeznaczonej pojazdów typu SUV i 4×4 – EX-4 (SUV) – zapewnia skuteczne odprowadzanie wody, redukując zjawisko aquaplaningu i ograniczając ryzyko poślizgu.

Oprócz dobrej jakości i zrównoważonych osiągów atutem opon jest ich przystępna cena. Model Turing HP kierowcy zakupią w Polsce w cenie od ok 110 zł, Performance UHP od ok 120 zł, a model Excelon EX-4 (SUV) od ok 200 zł.

Ekonomicznie i bezpiecznie dla pojazdów dostawczych

W ofercie Excelon szczególne miejsce zajmuje ogumienie do VAN-ów i samochodów dostawczych, projektowane z uwzględnieniem wymagań związanych z większą wagą i gabarytami pojazdów. Opona EV-1(VAN), z solidnym blokiem barkowym, zapewnia stabilność podczas jazdy i hamowania pojazdu obciążonego ładunkiem, a nowoczesna konstrukcja bieżnika maksymalizuje osiągi na mokrej nawierzchni ograniczając ryzyko poślizgu. Cena detaliczna modelu rozpoczynająca się od 170 zł ma być odpowiedzią na potrzeby firm transportowych, optymalizujących koszty prowadzonej działalności.

Opony Excelon produkowane są od 2014 roku i przez ten czas zdobyły popularność w krajach, takich jak Wielka Brytania, Holandia czy Rumunia. – Sukces na wymagającym rynku brytyjskim i bardzo niski wskaźnik reklamacji miał kluczowy wpływ na decyzję o wprowadzeniu marki na polski rynek – mówi Yu Tanino, Prezes ITR CEE w Polsce. – Azjatyckie opony na przestrzeni ostatnich lat zdążyły dorównać jakością europejskiemu ogumieniu klasy ekonomicznej. Dzięki udoskonalanym technologiom, opony chińskie zyskują uznanie na zagranicznych rynkach, a także w Polsce.

Nowa marka uzupełnia ofertę hurtowni ITR w segmencie opon ekonomicznych i top budget na polskim rynku. Od 2011 roku firma dystrybuuje m.in. indonezyjskie opony segmentu niższej klasy średniej Achilles, które zdobyły zaufanie kierowców w ponad 70 krajach Europy, Środkowego Wschodu, Azji, Afryki, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W 2016 roku ITR CEE wprowadził do Polski kolejne marki ekonomiczne: Strial – opony wytwarzane w Serbii, w nowoczesnej fabryce jednego z wiodących europejskich koncernów i Prestivo – jedna z najpopularniejszych marek oponiarskich w Wielkiej Brytanii wśród użytkowników aut klasy średniej i premium, a od 2017 r. produkowaną przez tajwański koncern Maxxis markę Presa.