Mirent to pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów Eco. Trend jak najbardziej na czasie, wszyscy chcą być Eco. Czy nadal będą Państwo podążali tym trendem? Zapytaliśmy Michała Michaliszyna prezesa zarządu Mirent.

MM: Jak najbardziej. Pomysł na wypożyczalnię Eco samochodów był strzałem w dziesiątkę. Wykorzystaliśmy lukę na rynku i naszą ofertę zaadresowaliśmy do świadomych odbiorców, którym tak jak i nam zależy na ochronie środowiska. Stąd w naszej ofercie samochody Hybrydowe oraz LPG. Od momentu powstania firmy, a więc już od 2011 roku nasza misja oparta była o wartości kładące nacisk na ekologię, dlatego wszystkie dostępne u nas samochody spełniają najwyższe normy środowiskowe. Eco to nie tylko Ekologia ale również Ekonomia, zależało nam na zaoferowaniu samochodów o niskim zużyciu paliwa. Dla naszych klientów udostępniliśmy Eko kalkulator, który w prosty sposób pokazuje szacunkowy koszt przejechania określonej ilości kilometrów i pozwala porównać różne modele samochodów ułatwiając w ten sposób wybór.

 

Jakie macie plany rozwoju na ten rok?

MM: Jesteśmy na etapie zatrudniania nowych pracowników w każdym z naszych pięciu oddziałów w największych miastach w Polsce, ponadto pracujemy nad uproszczeniem formalności do minimum, a także skróceniem czasu wydawania samochodów. Cały czas pracujemy nad wymianą floty samochodów, aby oferować naszym klientom jak najnowsze auta. Obserwujemy rynek aut elektrycznych i niewykluczone, że w najbliższym czasie poszerzymy właśnie o nie naszą ofertę wynajmu.

 

Dużą szansę na rozwój widzimy w segmencie b2b, stąd też nabór nowych pracowników, aby zapewnić klientom korporacyjnym profesjonalną obsługę. Obserwujemy od dłuższego czasu, że przedsiębiorcy stawiają na wynajem długo lub średnioterminowy zamiast kupować auto. Wynajmując u nas samochód na firmę w cenie wypożyczenia uwzględnione zostały min. serwis, opony sezonowe, samochód zastępczy na czas awarii oraz pełen pakiet ubezpieczenia wraz z rozliczaniem szkód komunikacyjnych.

 

Kiedy najczęściej firmy korzystają z wynajmu aut?

MM: Wynajem dla firm jest korzystny jeżeli np. zwiększają zatrudnienie np. o pracowników sezonowych, albo wykonujących pracę kontraktową lub na zlecenie gdzie przemieszczanie się jest niezbędne. Z wynajmu korzystają również przedsiębiorstwa w momencie ekspansji na inne rejony kraju, często odległe od siedziby firmy.

 

Jakie są jeszcze korzyści dla firm?

 

MM: Najważniejsza korzyść to możliwość długoterminowego korzystania z samochodu bez konieczności kupowania go. Można szybko przemodelować ilość floty w firmie zwiększyć lub zmniejszyć ilość pojazdów, wymienić samochody na inne w razie konieczności, także w trakcie trwania umowy. Niewątpliwie korzyścią dla wielu firm jest brak konieczności wpłacania początkowego wkładu własnego oraz możliwość wliczania kosztu wynajmu w koszty uzyskania przychodu firmy.

Nasi klienci mają  możliwość wyboru samochodów z całego nasze parku pojazdów. Mają gwarancję najmu nowych, nie starszych niż 12 miesięcy, dobrze wyposażonych aut. Oferta wynajmu długoterminowego jest przez nas przygotowywana dla każdego klienta indywidualnie.