Kwietniowe targi motoryzacyjne w Poznaniu są miejscem polskiej premiery Nowej Mazdy 6. Samochód z bardzo bogatym wyposażeniem seryjnym, obejmującym m.in. nawigację, kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED oraz rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE, dostępny jest w cenie od 98 900 zł bez względu na rodzaj nadwozia.

„Poznańska premiera Nowej Mazdy 6 jest dla naszej marki bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż jest to najpopularniejszy model w historii marki w Polsce. W ciągu 10 lat istnienia Mazdy Motor Poland sprzedaliśmy ponad 18 tys. sztuk „szóstki”. Nie mam wątpliwości, że Nowa Mazda6 zaskoczy poziomem komfortu, elegancją i właściwościami jezdnymi, zarezerwowanymi dotychczas dla aut z segmentu premium.” – podkreśla Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Nowa Mazda6, zaprezentowana premierowo europejskiej publiczności podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie wyróżnia się elegancką stylistyką nadwozia, a nowy projekt wnętrza, uzupełniony przez wentylowane siedzenia[1], innowacyjny wyświetlacz head-up na przedniej szybie dostępny seryjnie w każdej wersji wyposażenia, czy unowocześniony cyfrowy zestaw wskaźników z ekranem TFT w centralnej części1, potwierdzają dbałość o jakość w każdym detalu.

Nowa Mazda6 to także nowatorskie rozwiązania technologiczne SKYACTIV, które zwiększają dynamikę prowadzenia i sztywność nadwozia, wprowadzają modyfikacje układu kierowniczego i poprawiają aerodynamikę. Właściwości jezdne nieodzownie łączą się z aktywnymi systemami bezpieczeństwa. Nowa Mazda6 wyposażona jest w rozszerzony pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE wzbogacony m.in. o aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control z systemem Stop&Go[2] oraz system kamer 360°2.

Na rynku polskim Nowa Mazda6 dostępna jest w 4 poziomach wyposażenia: SkyMOTION, SkyENERGY, SkyPASSION, a ukoronowaniem wyrafinowanego stylu Mazdy6 jest specjalna wersja SkyDREAM, wyposażona w ekskluzywną tapicerkę ze skóry Nappa doskonale współgrającą z elementami wnętrza wykonanymi z drewna sen, które w japońskiej tradycji wykorzystywane jest do budowy instrumentów muzycznych i produkcji mebli.

Nowa Mazda6 jest kolejną zjawiskową odsłoną flagowego dla marki modelu, produkowanego od 2002 roku, gdy debiutowała jako następca Mazdy 626. Kolejne udoskonalone generacje miały swoje premiery w 2007 i 2012 roku i każda z nich cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem nabywców. Łącznie wyprodukowanych zostało ponad 2,5 mln egzemplarzy. Przez te wszystkie lata Mazda6 zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia w świecie motoryzacji, od rewelacyjnych wyników w testach Euro NCAP, po najlepiej oceniany projekt samochodu w Red Dot Design Award. W Polsce Mazda6 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego najlepszym potwierdzeniem jest ponad 30% udział w portfolio sprzedaży marki utrzymywany od dekady.

„Polacy doceniają wyróżniającą się stylistykę, komfort, bezpieczeństwo i jakość prowadzenia Mazdy 6. Projektanci i inżynierowie dopracowali ten model do perfekcji, ale zaufanie do marki i jej postrzeganie na polskim rynku jest zasługą transparentnej polityki handlowej i konsekwentnie przestrzeganych standardów obsługi w sieci sprzedaży. Emocjonalny związek między samochodem i kierowcą tworzy się za sprawą technologii i filozofii działania, dlatego przykładamy uwagę do obu tych sfer.” – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Nowa Mazda6 jest modelem skupiającym najdoskonalsze technologie i know how marki, które w holistycznej synergii tworzą poczucie jedności kierowcy z samochodem. To dojrzała realizacja filozofii Jinba Ittai, która zaczyna się od umieszczenia kierowcy w centrum uwagi projektantów nie tylko wnętrza samochodu, ale także wszystkich jego systemów. Europejskie Badanie Mazda Driver Project przeprowadzone jesienią ub. r. przez instytut badawczy Ipsos Mori dowodzi, że przyjemność prowadzenia samochodu nie zanika w Europie, lecz pozostaje uczuciem podzielanym przez większość kierowców. Aż 71% Polaków[3] deklaruje, że nawet jeśli pojazdy autonomiczne staną się zjawiskiem codziennym, woleliby nadal prowadzić swoje samochody samodzielnie. Nowa Mazda6 została zaprojektowana tak, by stworzyć silny emocjonalny związek pomiędzy kierowcą a samochodem, który jest więcej niż kolejnym środkiem transportu.

Za rynkowy sukces Mazdy 6 odpowiada jednak nie tylko komfortowe i dopracowane wnętrze, ale przede wszystkim innowacyjna technologia, niekonwencjonalne i pragmatyczne jednostki napędowe oraz systemy bezpieczeństwa, a także oryginalna stylistyka nadwozia, najlepiej prezentująca się w charakterystycznym dla Mazdy kolorze głębokiej, soczystej czerwieni Soul Red Crystal. Sam projekt bryły nadwozia Nowej Mazdy 6 stanowi doskonałą interpretację zasady „mniej znaczy więcej”, czyli w dążeniu do prostoty osiągamy harmonię i piękno. Wyrafinowana i elegancka sylwetka Nowej Mazdy 6 jest czytelną realizacją japońskiej estetyki i języka projektowego KODO – Dusza Ruchu.

Nowa Mazda6, flagowy model w ofercie marki, w swojej najnowszej odsłonie jest propozycją najpełniejszą i najbardziej wszechstronną, o podwyższonej jakości niemal wszystkich swoich elementów składowych. Wyróżniają ją: dojrzalszy styl nadwozia, którego elegancja graniczy z wyrafinowaniem, a także liczne zmiany w projekcie i wyposażeniu wnętrza pojazdu.

[1] Dostępność tych elementów zależy od wybranego poziomu wyposażenia pojazdu.

[2] Dostępność tych elementów zależy od wybranego poziomu wyposażenia pojazdu.

[3] Więcej informacji o badaniu Mazda Driver Project na stronie www.mazda-press.pl