Shell, wiodący globalny dostawca środków smarnych dla motoryzacji, wprowadził na rynek oleje silnikowe Shell Helix Ultra Maserati 5W-40 oraz 10W-60, które są obecnie jedynymi produktami rekomendowanymi do samochodów Maserati na całym świecie. Shell Helix Ultra Maserati 10W-60 jest już zalecany przez włoskiego producenta luksusowych aut sportowych i wyścigowych do wszystkich modeli, które wyjadą z fabryk w 2018 roku.

Przewaga dzięki technologii

Przy produkcji olejów silnikowych Shell Helix Ultra Maserati wykorzystywana jest przełomowa Technologia Shell PurePlus, pozwalającą na produkcję syntetycznych olejów bazowych wytwarzanych z gazu ziemnego. Formuła nowych produktów została opracowana tak, by optymalizować osiągi silników Maserati poprzez stabilizację smarowania w ekstremalnych temperaturach i zapewnienie doskonałego zabezpieczenia przed utlenianiem. Oznacza to lepszą ochronę silnika przed zużyciem oraz korozją.

 

„Wprowadzenie do oferty nowych olejów silnikowych przenosi naszą współpracę z Maserati na jeszcze wyższy poziom. Teraz klienci Maserati mogą czerpać korzyści z jednej z najbardziej innowacyjnych w branży formuł środków smarnych, opracowanej przez Shell, by zapewnić wysokie osiągi i ochronę wymaganą przez silniki tych włoskich samochodów.” – powiedział Richard Jory, Global Vice President for Lubricants Key Accounts w Shell.

 

Shell i Maserati rozszerzają współpracę

Współpraca Shell i Maserati sięga 2007 roku, kiedy to obie firmy postanowiły zawrzeć umowę o współpracy technicznej oraz handlowej. Od tamtej pory Maserati zaleca olej Shell Helix Ultra do stosowania w silnikach we wszystkich swoich samochodach. Teraz Maserati rozszerza dotychczasową współpracę z Shell.

 

„Nowe oleje silnikowe opracowane przez Shell specjalnie dla Maserati stanowią dowód naszej owocnej współpracy oraz wspólnego zamiłowania do osiągów i doskonałości. Dlatego Shell Helix Ultra Maserati 5W-40 i 10W-60 są jedynymi olejami silnikowymi, które są zalecamy do silników Maserati” – powiedział Gianluca Pivetti, Head of Powertrain Gasoline Platforms w Maserati.

 

Do 2020 roku koncern będzie wyłącznym dostawcą środków smarnych, zarówno na potrzeby fabrycznego zalewania silników Maserati, jak i do ich napełniania w punktach serwisowych. Oznacza to, że jednostki napędowe wszystkich samochodów opuszczających fabryki Maserati w Modenie i Turynie we Włoszech będą napełnione olejem silnikowym Shell Helix Ultra Maserati. Dzięki temu wymagający klienci będą mieli pewność, że silniki ich samochodów są napełnione najwyższej jakości olejem silnikowymi Shell – od momentu fabrycznego zalania, aż po jego uzupełnianie w ramach obsługi serwisowej u jednego z 450 autoryzowanych dealerów Maserati w ponad 70 krajach.