W połowie października w Poznaniu odbył się ogólnopolski zlot miłośników marki smart. Po raz pierwszy w Polsce, przedpremierowo, można było zobaczyć nowe modele smarta fortwo i forfour. Organizatorami imprezy był smart klub Polska oraz Duda-Cars, jedyny w Wielkopolsce dealer marki smart.

„Jesienne spotkanie smartów” było nie tylko okazją do wspólnej zabawy właścicieli aut tej marki, ale także szansą zapoznania się z najnowszymi produktami – nowymi modelami fortwo i forfour. Smart to jedna z najmłodszych marek samochodowych na rynku. Powstała w 1994 roku, a jej nazwa pochodzi od pierwszych liter założycieli firmy: producenta zegarków Swatch i Mercedesa oraz słowa art (sztuka). Pierwszego smarta sprzedano w roku 1998. Flagowy, dwuosobowy model został sprzedany na całym świecie w ponad 500.000 egzemplarzy.

Nowy model fortwo to całkiem nowa jakość. Auto urosło pod każdym względem – tylko nie na długość. Proponując unikatowy, niespotykany dotąd design, tworzy nowe standardy w swojej klasie. Ma zaledwie 2,69 m długości. Dzięki temu oferuje niespotykaną zwinność, małą średnicę zawracania, a przede wszystkim możliwość bezproblemowego parkowania w niemal każdym miejscu.

Smart fortwo to nie tylko atrakcyjniejszy design i wyższej jakości materiały. To także dodatkowe dziesięć centymetrów zwiększających jego szerokość, dzięki którym wnętrze nabrało nowego, świeżego wyglądu. Silnik umieszczony z tyłu i napęd na tylną oś to innowacyjne rozwiązania w tej klasie samochodów, które zapewnią niespotykaną radość z prowadzenia.

Podczas zlotu w Poznaniu można było także zobaczyć nowy model forfour. To czteroosobowe miejskie wyposażono w lekki silnik o mocy 52 kW, który zapewni niesamowite wrażenia z jazdy. Przy złożonej kanapie tylnej pojemność bagażnika wynosi zaskakujące 975 litrów. A dzięki składanemu oparciu fotela pasażera z przodu można będzie nim transportować przedmioty o długości nawet 2,20 m.

Smart, zarówno w wersji fortwo jak i forfour to idealne auto do parkowania w mieście, designerskie, ale przede wszystkim oszczędne. Choć smarty  są niewielkie, to gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa. I co najważniejsze będą dostępne dla wielu już za 499 zł miesięcznie.

W poznańskim zlocie udział wzięło ponad sześćdziesięciu miłośników marki, którzy przyjechali blisko pięćdziesięcioma samochodami. Kolumna smartów odwiedziła: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stary Browar, Aleje Marcinkowskiego oraz Cytadelę. W niedzielę uczestnicy zlotu pojechali natomiast do Kórnika oraz zwiedzali Stadion Miejski.

Nowy model smart fortwo jest już dostępny w salonie smart Center Poznań, przy ulicy Ptasiej. Z kolei smart forfour pojawi się w stałej ofercie w listopadzie.

 

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Kuźnik

mob: + 48 728-82-45-38

Mail: media@duda-cars.mercedes-benz.pl