Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu odczuwa niedobory krwi po okresie wakacyjnym. Pomóc będzie można w najbliższą sobotę, 23 września, w Nowym Rynku.

Galeria handlowa Nowy Rynek już po raz trzeci w tym roku bierze udział w akcji „Zbieramy Krew dla Polski w Jeleniej Górze”. Pomoc trafi do banków krwi w 11 powiatach.

 

Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, które pomagają innym. Dlatego podjęliśmy współpracę z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Polskim Czerwonym Krzyżem w Jeleniej Górze i Grupą Muszkieterów – mówi Anna Szlaga, marketing manager Nowego Rynku. Dwie pierwsze zbiórki krwi odniosły duży sukces. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie w najbliższą sobotę – dodaje.

 

Ambulans stanie przy wejściu od strony ulicy Podwale o godzinie 11.00. Wtedy też odbędzie się spotkanie z wolontariuszami. Akcja pobierania krwi rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 15.00. Na miejscu zostaną przeprowadzone ankiety i rutynowe badania potwierdzające zdrowie ochotnika. Uczestnik musi mieć przy sobie ważny dowód tożsamości i być po lekkim beztłuszczowym posiłku. Dzień wcześniej warto wypocząć i pić dużo płynów. Nie wolno przyjmować żadnych leków.

 

Każda grupa krwi jest tak samo ważna, dlatego zapraszamy wszystkich, włącznie z osobami, które nie oddawały dotychczas krwi. Warto, ponieważ jedna pobrana jednostka może uratować życie nawet trzem osobom – mówi Natalia Kozdrowicka, specjalista ds. promocji krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

 

W trakcie poboru krwi organizator przewidział upominki w postaci pamiątkowych breloków oraz poczęstunek dla dawców krwi.