Continental na nadchodzący sezon rekomenduje montaż opon zimowych na wszystkie osie pojazdów. Takie wyposażenie samochodów ciężarowych pozwala skrócić drogę hamowania na śniegu nawet o 10 metrów. 

W wielu krajach Europy w okresie zimowym montaż opon oznaczonych symbolem M+S (błoto i śnieg) jest prawnie wymagany tylko na oś napędową. Continental, w celu podniesienia bezpieczeństwa jazdy, zaleca by w opony zimowe wyposażyć wszystkie osie pojazdu. Opony zimowe Continental nie tylko znacznie przewyższają założenia homologacji M+S, ale także spełniają wszystkie normy symbolu płatka śniegu na tle gór (3PMSF). Przeprowadzone przez Continental testy porównawcze trakcji na tle standardowych opon wykazały, że w przypadku montażu zimowych opon Continental na wszystkich osiach, droga hamowania na śniegu przy prędkości 50 km/h skróci się o prawie 10 metrów.

Oferta Continental do pojazdów użytkowych obejmuje opony dedykowane na każdą oś, które wyróżniają się wysokim poziomem trakcji nawet na mokrej i zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni. Potwierdzają to także klienci flotowi Continental.

Nasza firma transportuje gazy specjalne na terytorium Szwecji i Norwegii. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz naszych kierowców, potrzebujemy najlepszych opon dostępnych na rynku. Opony zimowe Continental zapewniają stabilność i przyczepność na śniegu oraz lodzie, dzięki czemu nasi kierowcy mogą bezpiecznie pokonać każdą trasę – powiedział Jonny, jeden ze specjalistów ds. opon
w międzynarodowej firmie transportowej
BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB z siedzibą w Helsingborgu w Szwecji.

Opony zimowe Continental charakteryzują bardzo niskie opory toczenia i wysokie przebiegi dzięki dwuwarstwowej konstrukcji bieżnika, dlatego wyposażamy w nie pojazdy w naszej flocie już od 8 lat. Zimą zawsze zdarzają się trudne sytuacje na drodze, a opony Continental są dla nas gwarancją najlepszej przyczepności i skuteczności hamowania – potwierdza Christian Göransson, właściciel szwedzkiej firmy transportowej KM Göransson z siedzibą w miejscowości Alvesta.

Continental oferuje szeroką gamę nowoczesnych opon zimowych do pojazdów użytkowych przyczyniającą się do poprawy bezpieczeństwa jazdy w okresie zimowym na każdą oś pojazdu.

Aktualne przepisy obowiązujące w Europie w odniesieniu do zimowego wyposażenia samochodów ciężarowych i autobusów można znaleźć na stronie internetowej firmy Continental pod poniższym linkiem: http://www.continental-truck-tires.com/winterregulations