To co definiuje Lexusa IS to zupełnie nowy kierunek stylizacji, ekscytujące osiągi i innowacyjne technologie. To elementy, które tak mocno wyróżniał ten model, w momencie wprowadzenia go na rynek w 2013 r.

Od tego momentu popularność IS, a co za tym idzie sama sprzedaż, przekroczyła najśmielsze oczekiwania producenta. W Pekinie Lexus zaprezentuje nowego IS i szereg istotnych zmian jakie w nim zaszły.

Wygląd pierwotnego modelu, zyskał tak duże uznanie klientów, że jego esencję, istotę stylizacji i wnętrza, pozostawiono bez zmian. Diametralną transformację przeszedł przedni zderzak. Zyskał nowe lampy, rzucające się w oczy duże wloty powietrza i charakterystyczny „splot grilla”. Reflektory są wyraźniej podkreślone i przedłużone do wewnątrz maski. Zderzaki i wloty powietrza, dynamicznie łączą się z błotnikami. Grill został umiejscowiony nieco wyżej. Jego zmienne górne i dolne proporcje wpływają na sportowy charakter auta.

Profil to zdecydowanie mocniej zaakcentowane linie boczne. Taki zabieg wywołuje wrażenie, jakby samochód był w ciągłym ruchu. Grill, który stał się już znakiem rozpoznawczym nowych modeli Lexusa to trójwymiarowy wzór z metalicznie czarną powłoką. Ta sama charakterystyczna „siatka” znajduje się też we wlotach powietrza dając poczucie ciągłości stylistyki, a same wloty lepszą aerodynamikę pojazdu. Podkreśleniem stylu są 17-calowe nowe felgi wykończone z połyskiem. Zmiany na tyle auta, najmocniej widać w światłach LED układających się w smukłą literę „L”, które komponują się z chromowanymi wydechami.

Jeszcze lepiej widoczne ulepszenia zostały wprowadzone wewnątrz kabiny samochodu. To co przyciąga wzrok w pierwszej kolejności, to większy ekran multimedialny, który zamiast 7 cali, ma obecnie ponad 10. Większa powierzchnia ekranu to lepsza widoczność nowych funkcji sytemu Lexusa. Dzięki dodaniu przycisku „enter” z boku zdalnego interfejsu dotykowego (RTI) na konsoli centralnej, obsługa staje się bardziej intuicyjna. Panel audio i kontrola wentylacji, na środku deski rozdzielczej zostały tak rozmieszczone, żeby zmieścić się w całości w obrębie podpór kolanowych. Inne nowości to dodatkowe kolory wnętrza do wyboru – odcienie czerni i brązu, nowe uchwyty na kubki, większa podkładka pod nadgarstki i nowy zegar analogowy na desce rozdzielczej. Odświeżony sedan IS nie zakłada zmian pod maską. Pozostaje w trzech, dotychczas oferowanych wersjach silnikowych.

IS 200t z napędem na tylną oś jest wyposażony w 4-cylindrowy rzędowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem twin-scroll i intercoolerem, który współpracuje z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Auto osiąga moc 245 KM przy 5800 obr./min. i 350 Nm mocy w zakresie od 1650 do 4400 obr./min.

IS 300h ma napęd hybrydowy o łącznej mocy 223 KM, składający się z silnika 2.5 DOHC z dual VVT-i o mocy 180 KM, który wspiera silnik elektryczny o mocy 143 KM. Auto przyspiesza do setki w 8,3 s i zużywa średnio 4,2 l/100 km benzyny.

1_Lexus_IS_2016 2_Lexus_IS_2016 3_Lexus_IS_2016 4_Lexus_IS_2016 5_Lexus_IS_2016 6_Lexus_IS_2016 7_Lexus_IS_2016 8_Lexus_IS_2016