Zima to dla kierowców najtrudniejsza pora roku. Opady deszczu i śniegu, ograniczona widoczność a szczególnie ujemne temperatury mogą sprawić wiele kłopotów. Istnieje jednak prosty sposób na przyjemne użytkowanie auta zimą – ogrzewanie postojowe Webasto.

Ogrzewanie postojowe Webasto to gwarancja ciepłego wnętrza auta, nawet w najmroźniejszy poranek. Niezależnie od tego czy podróżujemy małym miejskim samochodem, czy większym SUV-em, urządzania grzewcze Webasto rozwiązują problemy z rozgrzaniem silnika czy skrobaniem zamarzniętych szyb. A to nie jedyne zalety! Ciepły silnik zużywa mniej paliwa, więc nie tylko ograniczamy zanieczyszczenia ale i możemy zyskać oszczędności na paliwie.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w ogrzewanie postojowe?

Ograniczona widoczność, dłuższy czas reakcji kierowcy, zamarznięte drogi to główne przyczyny wypadków samochodowych zimą. Ogrzewanie postojowe Webasto podnosi nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Urządzenie Webasto jest montowane pod maską auta i działa niezależnie od silnika. Aby je uruchomić, na kilkanaście minut przed wyruszeniem w trasę, kierowca powinien włączyć funkcję grzania. W ciągu kilku minut wnętrze pojazdu staje się przyjemnie ciepłe, a szyby odmrożone dzięki czemu nie trzeba ich mozolnie skrobać. Istotne jest to, że w nagrzanym wnętrzu, szyby nie parują od wewnątrz i nie zamarzają, co ma wpływ
na poprawę widoczności. Ponadto działające na postoju ogrzewanie wstępnie grzeje silnik, dzięki czemu po rozpoczęciu jazdy szybciej osiąga on temperaturę roboczą, a w efekcie zużywa mniej paliwa.

Ogrzewanie dla każdego

Webasto znalazło również sposób, by każdy kierowca mógł szybko wsiąść do nagrzanego i przygotowanego do jazdy auta. Wnętrze małego samochodu szybko ogrzeje sprawdzony system Thermo Top E lub kompaktowy model Thermo Top Evo 4. Do samochodów klasy średniej odpowiedni będzie model Thermo Top Evo 5. Dodatkowo można wyposażyć je w nowy system Webasto Individual Quick, który ogrzewa wnętrze samochodu o 50% szybciej, niż w przypadku zwykłego ogrzewania postojowego. W ciągu zaledwie 15 minut wnętrze auta stanie się przyjemnie ciepłe bez nadmiernego zużycia energii z akumulatora. W tym systemie silnik nie jest ogrzewany, dlatego cała moc grzewcza jest wykorzystywana do ogrzania przestrzeni pasażerskiej i przedniej szyby. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się podczas krótkich podróży oraz jazdy po mieście.

Ciepło na wyciągnięcie ręki

Ogrzewaniem postojowym Webasto można wygodnie zarządzać za pośrednictwem smartfona. Zaletą tego rozwiązania jest łatwa komunikacja przez specjalną aplikację i bezproblemowe ustawianie wszystkich parametrów. System sterowania pozwala zarządzać wszystkimi funkcjami ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto,
z dowolnego miejsca na świecie znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Widget na podstawie lokalizacji, na bieżąco informuje o warunkach pogodowych. Dzięki funkcji alertów pogodowych, można błyskawiczne włączyć lub wyłączyć ogrzewanie czy zmienić tryb pracy z grzania na wietrzenie i odwrotnie.

Urządzenia Webasto można zamontować w każdym miejskim aucie, dzięki czemu każdy kierowca może cieszyć się komfortową jazdą na co dzień. Ogrzewanie ma również bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ przyspiesza oczyszczenie szyb z pary czy lodu w efekcie użytkownik wsiada do ogrzanego pojazdu z przejrzystymi szybami i rozgrzanym silnikiem, co ogranicza jego zużycie przy starcie.