Oficjalna premiera Volvo V60 – najnowszego kombi w gamie szwedzkiego producenta Mnóstwo atrakcji na lądzie i wodzie dla całej rodziny! Największa żeglarska impreza w Polsce – Volvo Gdynia Sailing Days.

Trójmiasto, 17 lipiec 2018

Lato i wakacje to czas relaksu i idealna okazja, aby spędzać czas w doborowym towarzystwie, chłonąc nowe doświadczenia i atrakcje. Każdy, kto w miniony weekend pojawił się w Gdyni mógł liczyć na niesamowite doświadczenia. Premiera najnowszego modelu Volvo, największa żeglarska impreza w Polsce, mnóstwo konkursów i atrakcji. Emocji nie brakowało! Premiera, na którą czekał motoryzacyjny świat Volvo V60 od początku swojego istnienia był kwintesencją szwedzkiego podejścia do motoryzacji – auto ma być piękne, eleganckie, ale z drugiej strony praktyczne, uniwersalne i bardzo funkcjonalne. To średniej wielkości kombi z segmentu premium, dostępne w wielu wersjach i odmianach, od 2011 roku zachwycało nawet najbardziej wybrednych kierowców i właśnie doczekało się następcy. Kierowcy rodzinnych kombi od wielu lat są dla naszej firmy bardzo ważnymi klientami. Nowe Volvo V60 wychodzi naprzeciw tej liczącej kilka dekad tradycji, ale osadza ją jednocześnie w dzisiejszych czasach, oferując znacznie więcej niż dotąd – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars. Volvo od lat starało się, aby oferowane auta były nie tylko funkcjonalne, piękne, ale przede wszystkim bezpieczne, co jest niezwykle ważne dla głowy rodziny. Zresztą „rodzina” to słowo klucz dla szwedzkiego producenta, dlatego też oficjalna trójmiejska premiera odbyła się w bardzo rodzinnej atmosferze wypełnionej atrakcjami.

Premiera Volvo V60? To tylko pretekst…

Pretekst do spędzenia fantastycznej soboty z całą rodziną. Atrakcji nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz nowego Volvo V60, którego każdy mógł dokładnie obejrzeć oraz wypytać specjalistę o najdrobniejsze szczegóły, przygotowane było również drugie auto… w całości oddane do dyspozycji dzieci. Zostało ono oklejone specjalną folią, po której najmłodsi mogli do woli malować, pisać, mazać – wszystko po to, aby pod koniec dnia ujrzeć odzwierciedlenie wyobraźni naszych pociech. Ostateczne dzieło zaskoczyło wszystkich i pokazało, jak wielkie pokłady kreatywności drzemią w ich głowach. Czasami wystarczy tylko niewielka zachęta, aby uwolnić talenty młodych artysów. Nie zabrakło również licznych konkursów. Główną wygraną była możliwość skorzystania z darmowego użyczenia jednego z najnowszych modeli Volvo na cały weekend. Rzecz jasna osoby, którym nie dopisało szczęście mogły umówić się na jazdy próbne wybranym modelem szwedzkiego producenta w dogodnym terminie. To niespotykana okazja, aby przymierzyć się do wymarzonego Volvo i przekonać się, że wcześniejsze wyobrażenia oraz oczekiwania są niczym, w porównaniu do rzeczywistości. Oczywiście Volvo od lat silnie związane jest z żeglarstwem, dlatego też premiera Volvo V60 nieprzypadkowo zgrywała się terminem z największą żeglarską imprezą w Polsce – Volvo Gdynia Sailing Days. Obecna, już 19. edycja regat wystartowała 25 czerwca i zakończy się 17 lipca. To wydarzenie sportowe to nie pojedyncze zawody, tylko prawdziwy festiwal żeglarski, swego rodzaju święto dla miłośników tego sportu. Premiera Volvo V60 była idealną okazją do pogodzenia pasji do motoryzacji z zamiłowaniem do żeglarstwa.

Volvo V60 – kwintesencja samochodu

Auto, które posiada nowoczesny układ jezdny, fantastyczne wyposażenie, ponadczasową stylistykę oraz niezrównany poziom bezpieczeństwa, jest bardzo bliskie ideału. Zresztą Volvo V60 ma wiele wspólnego z innymi, niezwykle udanymi modelami marki – XC60 oraz XC90. Jedną z cech wspólnych jest płyta podłogowa SPA, dzięki której udało się między innymi uzyskać znacznie więcej przestrzeni, w porównaniu do poprzedniej generacji V60. Model V60 jest dla całej naszej marki centralnym punktem odniesienia. Jest elegancki, ma świetne proporcje nadwozia, wysoką jakość wykończenia, a przy tym jest praktyczny i uniwersalny – powiedział Robin Page, Senior Vice President działu Designu Volvo Cars.

A jak to się przekłada na konkretne dane? Nowe Volvo V60 jest o ponad 12 cm dłuższe od dotychczasowego modelu – mierzy dokładnie 4761 mm. Urósł również rozstaw osi i obecnie mierzy 2871 mm – to o 10 cm więcej niż u jego poprzednika. Konstruktorzy przyłożyli się też do pojemności bagażnika, która wynosi 530 litrów. W porównaniu do poprzedniej generacji V60, przybyło 100 litrów na bagaże. Ciekawie jest także pod maską, gdzie do pracy oddelegowano między innymi dwie hybrydy typu plug-in bazujące na turbodoładowanych silnikach benzynowych. Będą to wersje T6 Twin Engine AWD 340 KM oraz T8 Twin Engine AWD 390 KM. Ofertę uzupełnią dwie wersje benzynowe T5 (254 KM) i T6 (310 KM) oraz dwa Diesle – D3 150 KM i D4 190 KM. Volvo V60 otrzyma wszystkie systemy bezpieczeństwa znane z takich modeli jak XC60, czy XC90. Wiele zaawansowanych funkcji, podnoszących bezpieczeństwo i wspomagających kierowcę, będzie oferowanych jako wyposażenie standardowe. Szwedzi zapowiedzieli, że będzie to jeden z najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Najtańszy model z silnikiem Diesla to wersja Momentum wyposażona w silnik D3 o mocy 150 KM i manualną skrzynię biegów – koszt 159 000 złotych. Odmiana Inscription kosztuje 178 500 złotych, zaś bazowa wersja V60 w cenie 147 000 będzie dostępna w sprzedaży od 12 listopada 2018 roku. Wtedy też do ofert wkroczy wersja benzynowa T5 o mocy 250 KM w wersji Momentum za 182 000 lub Inscription za 198 000 złotych. Obecnie dostępna odmiana T6 AWD generująca 310 KM z automatyczną skrzynią 8-biegową Geartronic to koszt odpowiednio 200 600 oraz 216 600 złotych. Wersje z napędem hybrydowym T6 AWD (od 12 listopada) oraz T8 AWD dostępne są tylko w wersji Inscription w cenie 234 000 oraz 247 300 złotych.