Chcesz kupić używany samochód? W takim przypadku na pewno natkniesz się również na pojazdy leasingowane, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Czy warto zdecydować się na taki właśnie zakup, gdy szuka się auta z drugiej ręki?

Leasing jest bardzo korzystną metodą pozyskania pojazdu do prowadzenia działalności – taką właśnie opcję wybiera większość firm, ponieważ o leasing łatwiej niż o kredyt w banku, ponadto jest on oferowany na lepszych warunkach. Po zakończeniu umowy leasingowej, która trwa zwykle od 2 do 5 lat, leasingobiorca ma możliwość wykupienia pojazdu lub też może oddać go firmie leasingowej i wyleasingować kolejny model.

Jeżeli wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „samochody poleasingowe Warszawa”, od razu możemy zauważyć, że wyników jest bardzo dużo. Pojazdy tego rodzaju kupować można między innymi w komisach samochodowych oraz w salonach dealerskich, ale również powstają salony specjalizujące się w sprzedawaniu takich pojazdów.

Zwykle samochody poleasingowe nie kojarzą się zbyt dobrze, ponieważ myślimy, że są one w niezbyt dobrym stanie technicznym oraz mają bardzo wysokie przebiegi. W rzeczywistości jednak nie jest tak zawsze tak jest. Co więcej, warto pamiętać o tym, że takie auto można kupić bezpieczniej. Warto wspomnieć o salonach dealerskich oraz salonach aut poleasingowych, które dokładają wszelkich starań, aby oferować swoim klientom pojazdy bez ryzyka.

Auta poleasingowe trafiające do sprzedaży są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, co również potwierdzane jest odpowiednimi dokumentami. Są to też zwykle pojazdy z polskiej dystrybucji, o znanej historii, które serwisowane były w ASO, wobec tego co do ich kondycji można być pewnym. Warto pamiętać o tym, że nie jest to zawsze możliwe wtedy, gdy kupuje się auto od handlarzy, zwłaszcza tych sprawdzających pojazdy z zagranicy, gdyż wtedy rzadko kiedy opis odzwierciedla rzeczywisty stan pojazdów.

Zatem jeżeli szukasz bezpiecznego auta używanego, w takim przypadku sprawdź też modele poleasingowe.