Nowoczesne silniki samochodowe wymagają wyjątkowej ochrony. Nowość – syntetyczny Shell Helix Ultra ECT C2/C3 to olej, który gwarantuje bezpieczną pracę silnika i zapewnia mu optymalną wydajność.

 

Shell_Helix_Ultra_ECT_C2_C3Dlaczego olej syntetyczny?

Zalet olejów syntetycznych (w porównaniu do mieszanek mineralnych) jest sporo. To przede wszystkim lepsza ochrona w niskich temperaturach, ułatwiająca rozruch silnika w zimne dni oraz zwiększona tolerancja wysokich temperatur (cecha ta wpływa na redukcję utleniania i zużycia części silnika). Ponadto mniejsza konsumpcja oleju i paliwa, lepsza ochrona silnika pod dużymi obciążeniami oraz zwiększona stabilność termiczna i lepsza czystość silnika. Dlatego zarówno producenci samochodów jak i producenci olejów samochodowych zalecają stosowanie olejów syntetycznych.

 

Shell Helix Ultra ECT C2/C3

Nowość – Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 – to w pełni syntetyczny olej silnikowy low-SAPS wyprodukowany w Technologii Shell PurePlus, która gwarantuje uzyskanie czystego i klarownego oleju bazowego, praktycznie pozbawionego wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej. Ponadto dzięki zastosowanej Technologii Aktywnego Oczyszczania, nowy olej Shell Helix nie traci swoich parametrów w długim interwale czasowym pomiędzy wymianami, co umożliwia jego bezpieczne stosowanie w nowoczesnych silnikach benzynowych i Diesla. Olej został opracowany, tak aby zapewnić najlepszą ochronę silnika przed osadami i zużyciem. Skutecznie smaruje całą jednostkę napędową i utrzymuje najwyższy poziom czystości tłoków. Istotną cechą Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 jest najwyższy wskaźnik lepkości wśród olejów low-SAPS, który powoduje najmniejszy spadek lepkości oleju wraz ze wzrostem temperatury pracy silnika. Natomiast w niskich temperaturach olej Shell szybciej smaruje silnik niż typowe produkty o lepkości 5W-40, 10W-40 czy 15W-40, co ułatwia jego uruchomienie i lepszy przepływ oleju.

 

Najnowszy produkt Shell – olej Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 – znajduje już swoje potwierdzenie w ocenach klientów. W czerwcu br. został doceniony przez konsumentów, którzy przyznali mu prestiżowy Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2016 w kategorii oleje silnikowe.