W najbliższą sobotę, 12 grudnia, odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu motorowego w Polsce – rajd Barbórka. To już 53. edycja tego spotkania, które corocznie gromadzi fanów motoryzacji z całej Polski. Widzowie będą mieli okazję podziwiać nie tylko samochody rajdowe, ale także bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Młodych inżynierów wspiera firma Kongsberg Automotive Pruszków.

Projekt WUT Racing jest największym projektem realizowanym na Politechnice Warszawskiej. Do tej pory skonstruowaliśmy dwa auta, z którymi startowaliśmy w międzynarodowych zawodach Formula SAE. Podczas rywalizacji we Włoszech pokonaliśmy aż 33 drużyny z innych krajów i zajęliśmy 17. miejsce w klasyfikacji końcowej. Jest to najlepszy wynik wśród polskich zespołów Formuły Student. Należy podkreślić, że nasz udział w tego typu wydarzeniach jest możliwy dzięki sponsorom i ich wsparciu finansowemu, w tym m.in. firmy Kongsberg Automotive Pruszków. Koszt projektu to około 300 tysięcy zł rocznie. – mówi Piotr Wonsewicz, Dział Marketingu WUT Racing.

Podczas tegorocznej edycji rajdu Barbórka studenci z WUT Racing zaprezentują samodzielnie zbudowany bolid – WUT2. Wszyscy zainteresowani zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Co więcej, studenci chętnie porozmawiają z miłośnikami motoryzacji – opowiedzą o swoim projekcie oraz przedstawią szczegóły dotyczące budowy pojazdu. Bolid zostanie ustawiony na terenie Parku Serwisowego przy ulicy Powstańców Śląskich na Bemowie, już od godzin porannych.

 

***

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Toyota czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.

 

 

 

 

Więcej informacji udziela:

Magdalena Hayder

Procontent Communication

Mail: magdalena.hayder@procontent.pl

Tel.: 881 203 322