50 taksówkarzy z warszawskiej korporacji MPT Taxi 191-91 przez sześć miesięcy będzie testowało nowy, w pełni syntetyczny olej silnikowy Shell Helix Ultra, wyprodukowany przy wykorzystaniu innowacyjnej Technologii Shell PurePlus.

Taksówkarze przejeżdżają każdego dnia setki kilometrów, a silniki ich samochodów są intensywnie eksploatowane w warunkach ekstremalnych – głównie w ruchu miejskim, jazdy w korkach, czy
w systemie start stop. Dla tak wymagających kierowców, niezwykle ważny jest olej silnikowy, który nie tylko chroni, ale także utrzymuje w czystości jednostkę napędową.

Opinia profesjonalistów

Nowe oleje silnikowe Shell Helix Ultra są testowane przez 50 taksówkarzy z warszawskiego MPT Taxi, w samochodach młodszych niż 4 lata i o przebiegu poniżej 100 000 km. W teście biorą udział auta
z silnikiem benzynowym, Diesla, a także z instalacją LPG oraz z odpowiednio dobranym olejem z gamy Shell Helix Ultra (5W-40 lub 5W-30 ECT), co gwarantuje najlepsze parametry pracy i daje obraz skuteczności działania oleju.

W ramach testu w samochodach biorących udział w akcji trzykrotnie wymieniony zostanie olej i filtr oleju – w momencie rozpoczęcia testu, po 12 tygodniach i na zakończeniu testu – po 24 tygodniach. Poza laboratoryjnymi badaniami jakościowymi przepracowanego oleju, Shell przeprowadzi również ankiety wśród kierowców. Taksówkarze podzielą się swoimi subiektywnymi opiniami na temat pracy silnika oraz zachowania się środka smarnego. Ocenie zostaną poddane między innymi takie parametry jak głośność pracy silnika pomiędzy wymianami oleju.

„Shell dysponuje licznymi testami laboratoryjnymi, potwierdzającymi skuteczność nowego oleju, a także licznymi rekomendacjami udzielonymi przez renomowanych producentów silników na świecie. Jednak w naszym przekonaniu, niezmiernie ważna jest także opinia takich ekspertów, jak taksówkarze, którzy o autach wiedzą niemal wszystko. Również to, że kondycja silnika ma kluczowe znaczenie, bo przekłada się na komfort, bezpieczeństwo podróży oraz na koszty prowadzonej przez nich działalności” – podkreśla Justyna Goraj, Lubricants Brand and Communication Manager Shell Polska.

Wyższy poziom oczyszczania i ochrony

Dzisiejsze samochody potrzebują oleju silnikowego, który poprawi wydajność i wydłuży żywotność silnika. Dlatego Shell opracował całkowicie nowy sposób produkcji syntetycznych olejów bazowych, wytwarzanych z gazu ziemnego z zastosowaniem opatentowanej Technologii Shell PurePlus.

Ten czysty, klarowny olej bazowy, praktycznie pozbawiony zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, pozwala Shell wytwarzać lepsze środki smarne. Zastosowany w połączeniu z Technologią Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing Technology) pozwala zapewnić jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony, co oznacza, że żaden inny olej silnikowy nie utrzyma silnika w stanie tak bliskim fabrycznej czystości . Oprócz ulepszonego oczyszczania, Shell Helix Ultra zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem i korozją , co pomaga przedłużyć żywotność silnika oraz zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

„Jesteśmy zadowoleni, że Shell Helix, wiodąca marka na rynku olejów silnikowych, wybrała MPT Taxi Warszawa, jako firmę godną zaufania w przeprowadzeniu testu nowego produktu. Jestem przekonany, że dostarczymy polskim kierowcom obiektywnych opinii na temat jakości testowanych olejów, no bo kto, jeśli nie profesjonalni kierowcy mogą to najlepiej ocenić?” – komentuje Jacek Nierojewski, Szef Marketingu MPT Taxi Warszawa.

Projekt jest realizowany we współpracy z Inter Cars SA, największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Samochody biorące udział w teście są serwisowane w dwóch warsztatach współpracujących z Inter Cars SA: Jurex na ul. Chłodnej 45 oraz Moto-Jet na ul. Polnych Kwiatów 18 w Warszawie. Wyniki testu olejowego Shell Helix Ultra poznamy pod koniec tego roku.

***

O Shell
Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Shell produkuje oleje w 50 blendowniach, a smary w 17 zakładach produkcyjnych na świecie, na bazie oleju powstałego z gazu naturalnego, w największej instalacji petrochemicznej zlokalizowanej w Katarze. Niezmiennie od 7 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych
na świecie (źródło: Kline&Company).

Dodatkowe informacje:
Marta Rakoczy, m.rakoczy@contrust.pl, tel. 605-073-929
Justyna Goraj, justyna.goraj@shell.com, tel. 606-670-064