daineseMotocykliści już niedługo wyruszą na drogi, hucznie inaugurując kolejny sezon. W oczekiwaniu na cieplejsze dni, wielu z nich naprawia swoje maszyny, oddaje się czynnościom serwisom lub szuka nowego ubioru, aby przywitać kolejny sezon w ciuchach gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Wielu kierowców jednośladów zna markę Dainese. Jest to czołowy włoski producent ubrań motocyklowych. Marka powstała w 1972 roku. Została założona przez Lino Dainese. Od samego początku produkcji firma postawiła na jakość oraz sportowe zacięcie ubrań i dodatków, które produkuje.

Dlaczego warto wybrać ubiór marki Dainese? Jeżeli szukamy kombinezonu, spodni, kurtki, rękawic lub butów, znajdziemy całe zestawy pochodzące właśnie od włoskiego producenta. Nie da się ukryć, że ubiór sygnowany tą marką jest poważany w gronie motocyklistów. Co więcej, uchodzi za jeden z najbardziej bezpiecznych i zjawiskowych. Ubiór ten polecany jest nie tylko na tor, ale także do jazdy codziennej. Marka oferuje także wiele gadżetów, takich jak chociażby motocyklowe plecaki, które przydadzą się podczas dłuższych wypraw naszym jednośladem. Prócz jakości i wytrzymałość ubrań, a co za tym idzie zapewnianym bezpieczeństwie, za produktami marki Dainese przemawia słynne MotoGP, czyli seria wyścigów motocyklowych na torach świata. To właśnie z ubrań tej marki korzysta między innymi Valentino Rossi czy Stefan Bradl. Technologie wyjęte rodem z MotoGP dostępne dla zwykłych motocyklistów, którzy mogą poczuć się bezpieczniej mknąc w swoich maszynach po publicznych drogach. Jakby tego było mało, w strojach Dainese – www.lagunaseca.pl –  spotkamy także inne gwiazdy MotoGP, jak chociażby Daniego Pedrosę czy Jorge Lorenzo.

Reasumując – jeżeli szukamy pomysłu na bezpieczny ubiór na motocykl, Dainese zaoferuje pełną paletę strojów. Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. I nie piszemy tutaj tylko o kombinezonach skórzanych z zacięciem sportowym – marka produkuje także ubrania do jazdy turystycznej czy do zabawy na ATV. Warto więc przyjrzeć się ofercie włoskiego producenta. Zwłaszcza, że ubrania z logo Dainese spotkać możemy nie tylko na oficjalnych stronach producenta, ale w wielu sklepach z motocyklowym ubiorem – przedsiębiorcy prowadzący takie biznesy wiedzą, że mogą zaufać marce i wiedzą, że ubrania sygnowane włoskim stylem sprzedadzą się bardzo szybko (i zawsze mają rację, gdyż nowe dostawy kolekcji od Dainese sprzedają się często w kilka dni po dostawie). Wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek sklepu motocyklowego, aby potwierdzić tą tezę.