Jeżeli kupujesz nowe lub używane auto, nie zapominaj też o tym, że kolejnym wydatkiem będzie wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Nie każdy wie, że przy zakupie samochodu u dealera, także u niego możemy zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Czy to dobre rozwiązane?

Ubezpieczenie samochodu nie jest niskim wydatkiem. Każdy samochód musi mieć wykupioną polisę OC, a do niej mamy też do wyboru szeroką gamę innych ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym AC, NNW, Assistance. W związku z tym często trzeba przygotować się na wydatek wynoszący nawet ponad 2 tysiące złotych.

W salonach dealerskich możemy również wykupić polisę ubezpieczeniową. Salony prowadzą współpracę z różnymi ubezpieczycielami i świadczą usługi takie same, jak agenci. Często jednak mają bardziej atrakcyjne oferty dla swoich klientów, dlatego też przy zakupie pojazdu u dealera warto zapoznać się z także z ofertą polis.

Zalety zakupu polisy ubezpieczeniowej i dealera:

  • atrakcyjna cena w stosunku do innych ofert na wszystkie modele samochodów, także te używane
  • możliwość wykupienia kompletnego pakietu ubezpieczeniowego zawierającego OC, AC, NNW, Assistance
  • szeroka gama dodatkowych opcji ubezpieczenia, na przykład ubezpieczenia szyb, bagażu, ochrony prawnej, od utraty zniżki
  • likwidacja szkód możliwa w ASO oraz u autoryzowanych partnerów dealera
  • atrakcyjne zniżki przy bezszkodowej jeździe

Jak już wspomnieliśmy, ubezpieczenie możemy wykupić nie tylko na samochód nowy, ale i na używany. Obecnie każdy większy salon Ford ma na sprzedaż nie tylko pojazdy prosto z fabryki, ale również te z drugiej ręki, na przykład poleasingowe czy też oddawane w rozliczeniu przez klientów. To doskonała propozycja dla osób szukających dobrego, używanego auta bez ryzyka. Co więcej, na pojazd możemy też dostać gwarancję.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile wyniesie cię ubezpieczenie na auto i gdzie będzie można otrzymać je najtaniej, najlepiej sprawdź różne propozycje, na przykład przez internet czy też u agentów ubezpieczeniowych. Najczęściej jednak okazuje się, że to właśnie polisa u dealera jest tą najbardziej atrakcyjną.