Jedno z najbardziej uznanych w USA źródeł informacji z branży motoryzacyjnej określa czwartą generację Lexusa RX luksusowym SUVem z jednym z najlepszych wnętrz na rynku.

WardsAuto nieprzerwanie od ponad 80 lat dostarcza informacji, danych i analiz z przemysłu motoryzacyjnego. Na swojej liście 10 najlepszych wnętrz umieszcza model RX z 2016 roku, podkreślając w szczególności jakość jego wykonania elementów wyposażenia.

Ośmiu dziennikarzy WardAuro od lutego do marca 2016 oceniało wnętrza 47 modeli aut. Szczególną uwagę poświęcali estetyce i harmonii projektowania wnętrza. Nie mniej ważne były ergonomia, bezpieczeństwo, komfort i jakość wykonania poszczególnych elementów. Nie zapomniano także i obsłudze interfejsu i jego intuicyjności.

Czwarta generacja RX najnowocześniejsze rozwiązania zarówno wewnątrz, na zewnątrz, jak i pod maską auta jak choćby jego jednostka napędowa. Jednym z najważniejszych elementów wnętrza są laserowo wycięte ornamenty, które przywołują skojarzenie z wykończeniem najwyższej klasy fortepianów.

Tworzone za pomocą lasera ornamenty to wynik wieloletniej współpracy Lexusa i Yamahy. To właśnie jeden z najlepszych twórców instrumentów muzycznych na świecie tworzy unikatowy wzór. Najpierw tworzy się fornir drewna i aluminium. Następnie za pomocą precyzyjnych laserowych cięć odsłania się metal ukryty pod drewnem. W rezultacie powstaje niespotykany efekt, który opiera się na ostrym kontrastem między ciepłem i bogactwem naturalnego drewna, a chłodnym wyglądem metalu. Dla wzmocnienia efektu stosowany jest również bezbarwny lakier, polerowany do bardzo głębokiego połysku, który nadaje luksusowego charakteru wnętrza.

Linia RX obejmuje trzy modele: 200t RX – zasilany przez innowacyjny 2,0-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik, RX 350 z silnikiem V6 i hybrydowego RX 450h.

2016-Lexus-RX-200t_1 2016-Lexus-RX-200t_2 2016-Lexus-RX-200t_3

 

Źródło: blog.lexus.co.uk