uchwyt rowerowy na hakZainteresowanie tematyką rowerową w ostatnim czasie stale wzrasta i jednoślady zdobywają kolejnych fanów. Dla wielu dwa kółka nie są jedynie środkiem lokomocji, lecz wręcz stylem życia i zajmują ważne miejsce w ich każdym dniu. Zalety codziennej jazdy na rowerze są oczywiste dla każdego, dlatego nikogo nie dziwi, że tyle osób decyduje się porzucić komunikację miejską lub zostawić samochód w garażu. Prawdziwi wielbiciele dwóch kółek nie są w stanie na długo rozstać ze swoim sprzętem i nawet na krótki wyjazd często zabierają go ze sobą. Niezbędne jest odpowiednie odpowiednie wyposażenie do jego transportu takie, jak uchwyt rowerowy na hak lub tylną klapę. Czym się jednak kierować, żeby dokonać właściwego zakupu.

Ustal swoje potrzeby

Najważniejszym zadaniem jest dokładnie sprecyzowanie własnych potrzeb. Wiele osób chciałoby zabierać swoje jednoślady, gdy tylko udają się w podróż, lecz niektórzy chcieliby skorzystać z takiej opcji jedynie kilka razy w roku. Zakup dobrej jakości uchwytu rowerowego na hak nie jest małym wydatkiem, dlatego warto się dobrze zastanowić przed jego dokonaniem. Najtańsze modele dostępne na rynku mogą nie zapewnić odpowiedniej ochrony i w przypadku najechania na jakąś przeszkodę lub gwałtownego hamowania doprowadzić nawet do uszkodzenia sprzętu. Warto wiedzieć, że uchwyt rowerowy na hak lub dach samochodu nie jest obowiązkowym zakupem dla osób, które chciałby skorzystać z niego jedynie kilka razy w roku. W każdym dużym mieście można bez problemu znaleźć firmę, która za niewielką opłatą oferuje wynajem wyposażenia odpowiedniego do transportu rowerów. W przypadku decyzji o zakupie najważniejszym zadaniem jest ustalenie, czy wystarczy nam pojedynczy uchwyt rowerowy na hak, czy jednak planujemy przewozić więcej jednośladów.

Wybierz według własnych preferencji

Po ustaleniu najważniejszych wymogów w kwestii bagażnika należy ustalić jaki typ mocowania najbardziej nam odpowiada. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów, przez wiele lat najpopularniejsze było przewożenie jednośladów na dachu samochodu, ostatnimi czasy duże uznanie zdobywają jednak uchwyty rowerowe na hak, które zapewniają znacznie większą stabilność.W ten sposób odciąża się dach pojazdu, a samo zamocowanie rowerów jest znacznie łatwiejsze, lecz w znacznym stopniu ogranicza dostęp do bagażnika samochodu i częściowo zasłania widok tylnej szybie. Przed zakupem warto skorzystać z oferty wypożyczalni i osobiście przetestować każdy z wariantów, aby wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję.