zapach do samochodu
Zapach do samochodu to niezbędny gadżet

Prowadzenie samochodu jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, dlatego podczas jazdy powinniśmy zadbać o odpowiedni komfort. Aby skupić się na jeździe możemy włączyć spokojną muzykę lub też zatroszczyć się o zapach do samochodu. Ten wprawi nas w miły nastrój oraz pozwoli na koncentrację. Oto najbardziej popularne zapachy, które wybieramy do samochodu.

Najbardziej popularne choinki zapachowe

Te towarzyszą nam od wielu lat i cieszą się ogromną popularnością. Ich cena jest bardzo niska, dlatego też każdy chętnie po nie sięga. Są one zawieszane na wstecznym lusterku, dzięki czemu do każdego pasażera dociera przyjemny zapach. Ważne jest również to, że rozprzestrzenia się on przez cały czas, a więc za każdym razem, gdy wchodzimy do samochodu, wyczuwamy wybrany przez nas zapach do samochodu. Do składników takiej choinki zaliczamy celulozę nasączoną perfumami.

Zapach z nawiewu

Innym sposobem na przyjemny zapach w naszym samochodzie może być wykorzystanie nawiewu. Dużą zaletą takiego zapachu jest jego trwałość. Jest to płynna substancja, która umieszczana jest w niewielkich, szklanych pojemniczkach. Poza tym, że nadają one wnętrzu samochodu przyjemny zapach, to dodatkowo bardzo ładnie wyglądają, a więc stanowią także element dekoracyjny. Buteleczki te zawieszane są na kratkach wentylacyjnych w samochodzie. Zapach do samochodu zwieszony na kratce do nawiewu wykorzystuje pęd powietrza, który się stamtąd wydostaje i nadaje całemu wnętrzu przyjemny zapach w krótka chwilę. Taki rodzaj odświeżacza powietrza utrzymywać się może nawet przez miesiąc. Mimo tego, że jego cena może być nieco wyższa, to warto go wybrać ze względu na jakość oraz trwałość. Płynne zapachy znaleźć można także w innej formie. Są to również zawarte w szklanych buteleczkach zapachy do samochodu, z których aromat uwalnia się przez korkowe zatyczki.

Drzewo cedrowe

Innym rodzaje zapachu, który znajduje się na rynku, to przypominające kształtem konserwę, bloczki wypełnione drzewem cedrowym. Bloczki te nasączone są naturalnymi olejkami, dzięki czemu nie tylko wspaniale pachną, ale również są dla nas zdrowe i bezpieczne. Warto je wybierać szczególnie do tych samochodów, w których często przebywają dzieci, czy zwierzaki. Wieczko tego pojemnika wyposażone jest dodatkowo w kratkę, dzięki której możemy regulować otwory i tym samy wydobywający się z nich zapach do samochodu. Inną jeszcze zaletą tego rodzaju odświeżaczy jest ich wygląd. Te również prezentują się bardzo ładnie oraz naturalnie. Są one chętnie wybierane przez osoby dbające o środowisko.