Na operację biustu decydują się kobiety, które z różnych powodów nie są zadowolone z wyglądu piersi. Chciałyby je unieść, powiększyć lub zmienić ich kształt. Podjęcie takiej decyzji nie należy do najłatwiejszych. Panie znają ryzyko oraz potencjalne powikłania, jednak chęć odzyskania kobiecości i pewności siebie często okazuje się silniejsza. Czy wiesz jednak, że ostateczny wygląd piersi zależy nie tylko od chirurga, ale i dobrego biustonosza?

Piersi stanowią atrybut kobiecości. Jednak po ciążach, odchudzaniu lub przebytej chorobie, biust może stracić swoją jędrność, kształt czy pożądane rozmiary. Wiele kobiet traci z tego powodu pewność siebie i przestaje czuć się atrakcyjnie. Z pomocą przychodzi nowoczesna chirurgia plastyczna. Dzięki niej panie na nowo mogą poczuć się kobieco i zakładać ubrania dumnie eksponujące dekolt. Muszą one jednak pamiętać, że zarówno przed, jak i po operacji piersi trzeba stosować się do określonych zaleceń. Muszą mieć też świadomość, że bardzo duży wpływ na ostateczny efekt zabiegu ma biustonosz pooperacyjny.

Biustonosz po operacji piersi – co daje?

Po operacji piersi biust jest tkliwy, wrażliwy, napuchnięty i po prostu bolący. Każdy zbyt gwałtowny ruch może sprawiać dyskomfort i doprowadzić do uszkodzenia szwów. Oprócz tego, niemożliwe jest swobodne poruszanie się, czy choćby zmienianie pozycji ciała. W tym trudnym okresie rekonwalescencji twój biust potrzebuje ochrony, a ty ulgi i wytchnienia. Dlatego pomocny będzie dla ciebie biustonosz pooperacyjny, stanowiący swego rodzaju pancerz ochronny dla piersi. Co więcej, dodatkowo stabilizuje on piersi, dzięki czemu nie przemieszczają się i nie obijają, a tobie zapewnia większy zakres ruchów. Biustonosz pooperacyjny to też dodatkowa warstwa bandażu.

Biustonosz pooperacyjny a ostateczny efekt operacji piersi

Ostateczny wygląd piersi zależy nie tylko od chirurga plastycznego, ale również od ciebie, a konkretniej, od twojej pielęgnacji biustu. Jeżeli nie będziesz stosować się do zaleceń lekarza, na piersiach mogą pozostać nieestetyczne blizny lub może dojść do przemieszczenia się implantu. Dlatego niezbędne jest noszenie biustonosza, który w trakcie 12 tygodni rekonwalescencji modeluje biust, a także spłyca blizny i sprawia, że stają się one mniej widoczne. Kobiety wydają dużo pieniędzy na operacje, jednak bagatelizują znaczenie biustonosza; tymczasem ma on ogromny wpływ na ostateczny efekt i samopoczucie w okresie rekonwalescencji.

Dlaczego nie warto oszczędzać na biustonoszu?

Niewłaściwie dopasowany biustonosz może przynieść więcej szkody niż pożytku. Fiszbiny, w które są najczęściej wyposażone standardowe modele, w pierwszych tygodniach po operacji piersi mogą wbijać się w skórę, uszkodzić szwy czy przemieścić implant. Powodują także ból podczas poruszania, ponieważ nieprzyjemnie ocierają się o rany.

Część pań będących po operacji piersi korzysta z biustonoszy sportowych. Choć wyglądem przypominają one te specjalistyczne, nie zapewniają odpowiedniej stabilizacji i ochrony przed urazami. Biustonosze pooperacyjne posiadają dodatkowo wygodne zapięcie z przodu, które ułatwia ich zdejmowanie i wkładanie. Pamiętaj też, że w okresie rekonwalescencji nie zaleca się unosić rąk do góry, a ten ruch jest niestety niezbędny w przypadku zakładania i zdejmowania modeli sportowych. Dlatego nie oszczędzaj na staniku i zakup odpowiedni biustonosz pooperacyjny.