Ceny niektórych zegarków najbardziej znanych szwajcarskich firm potrafią przyprawiać o zawrót głowy. Najdroższe z nich osiągają nawet ponad 2 miliony dolarów na aukcjach. Modele znanych topowych marek mogą kosztować ponad 100 tysięcy złotych. Zegarki ze średniej półki, dostępne nawet w sklepach z biżuterią, także osiągają wysokie ceny: kilkanaście czy dwadzieścia kilka tysięcy. Czy naprawdę opłaca się kupić gadżet, którego wartość równa jest cenie używanego auta?

1. Twój status

Zegaret to urządzenie nie tylko do wskazywania godziny godziny. Dzisiaj to raczej element stylizacji, elegancki dodatek i… wyznacznik prestiżu oraz statusu społecznego. A w niektórych branżach wizerunek jest jednym z najwazniejszych elementów, więc bardzo istotny jest także zegarek. Szczgólnie w przypadku mężczyzn może mieć to spore znaczenie. Zegarek świadczy o jego włąscicielu. Jeśli zdecydujesz się na dobrą markę, elegancki, ponadczasowy styl, twoi kontrahenci czy klienci będą cię postrzegać jako osobę profesjonalną. Dobrej jakości zegarek przekaże twoim rozmówcom, że jesteś pewną siebie osobą.

2. Jak cię widzą, tak cię piszą

Ten punkt jest związany z poprzednim. Zegarek to element stylizacji, może dodać szyku i elegancji lub wręcz przeciwnie – może wszystko zepsuć. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zegarka wybierzesz. Musi być odpowiednio dobrany do twojego stroju, najlepiej uproszczony, klasyczny i TAG Heuer Monaco. Cena to średnio w okolicy kilkunastu (czasem kilkudziesięciu) tysięcy złotych, ale to jedna z lepszych inwestycji, ponieważ ten czasomierz może stanowić naprawdę świetny dodatek do każdego ubrania.

3. Lokata twojego kapitału

Zakup zegarka z wyższej półki cenowej to lokacie kapitału. W końcu dobry zegarek może być praktycznie nieśmiertelny. Jeśli chodzi o TAG Heuer Monaco, cena odzwierciedla jakość wykonania. Tytanowa szafirowe szkło, tytanowa koperta i szwajcarski mechanizm kwarcowy – tak naprawdę zegarek z najwyższej półki może ci służyć wiele lat. A nawet nie tylko tobie – taki zegarek może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. To realny majątek, który możesz zapisać dzieciom, ponieważ drogie zegarki tak naprawdę nie tracą na wartości.

4. Najcenniejsza pamiątka

Zegarki od dawien dawna funkcjonują jako cenne pamiątki rodzinne. Ponieważ mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, nabierają znaczenia emocjonalnego i sentymentalnego. Im lepszej jakości zegarek kupisz, tym dłużej twoja rodzina będzie się nim cieszyć. Zegarki często daje się w prezencie, zwłaszcza podczas jubileuszy oraz bardzo ważnych wydarzeń. Skończenie studiów, osiemnaste urodziny, zamknięcie przewodu doktorskiego, zakończenie specjalizacji, otwarcie nowej lub pierwszej firmy czy w końcu odejście na emeryturę – wszystkie te okazje bywają zwieńczone prezentem od najbliższych w formie eleganckiego zegarka. Musi być naprawdę szczególny, by podkreślać wyjątkowość tej chwili.

5. Dla siebie

Zegarek z wyższej półki cenowej warto kupić z jeszcze jednego powodu. Dla własnej satysfakcji. W końcu potrafimy kupić naprawdę drogie samochody, chociaż nigdy nie wypróbujemy ich maksymalnej mocy. Zastępujemy zwykłe meble droższymi antykami, ponieważ podoba nam się ich styl. Tak samo jest z zegarkiem. W końcu nie każdy zakup musi mieć racjonalny powód. Czasami warto zrobić po prostu coś dla siebie.