Wydarzenie dla miłośników młodych zespołów, dla fanów hip-hopu i dla tych, którzy kochają tańczyć do techno – tak zapowiadają się festiwale muzyczne wiosną 2020. Który jest najciekawszy?

Choć wydawało się, że nic nie przebije popularności Jarocina czy Woodstocku, to miłość Polaków do festiwali muzycznych nadal rośnie. Imprez tego typu przybyło i swoje wydarzenie mają miłośnicy nawet najbardziej niszowych gatunków. Na jakie festiwale muzyczne wiosną 2020 warto iść? Zobacz nasze propozycje na https://www.biletomat.pl/festiwale/

Poznań dotychczas jednoznacznie kojarzył się z festiwalem teatralnym Malta. Teraz może też zacząć kojarzyć się z festiwalem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. Za długą nazwą kryje się wydarzenie stworzone z myślą o młodych zespołach i ich odbiorcach.

Festiwal dla specjalistów i nie tylko

Dawniej debiutujące bandy mogły liczyć na to, że manager czy agent zobaczy przypadkiem ich występ i zaprosi do współpracy. Dziś gwiazd szuka się na Youtubie. To zwiększa zasięg i pozwala dotrzeć do odbiorców z całego świata, ale z drugiej strony pozbawia zespoły kontaktu z profesjonalistami z branży na żywo. Właśnie tę lukę ma zapełnić Enea Spring Break. Nikt, kto zawodowo czy hobbystycznie interesuje się muzyką, nie może zignorować tego festiwalu muzycznego wiosną 2020, na którym zagra około 100 artystów. Z tych wykonawców, którzy zdążyli już przebić się do świadomości słuchaczy, wymienić można Darię Zawiałow czy Afromental. Do tego będą wykłady specjalistów z branży i warsztaty: dla managerów czy artystów. Wszystko to daje razem specjalistyczny, a jednocześnie otwarty na zwykłych odbiorców muzyki festiwal muzyczny.

Wiosna 2020 – powrót Revive

Festiwal Revive nie jest zjawiskiem nowym, ale od ostatniej edycji nieco zmieniła się jego formuła. Dzięki temu ma być jeszcze ciekawszy i bardziej przystępny dla szerokiego odbiorcy. Potrwa od piątku 17 kwietnia do niedzieli 19-tego. Tym razem pod zagadkowym hasłem: „świat jest naszym wyobrażeniem.” Biorąc pod uwagę ciężkie, industrialne brzmienia charakterystyczne dla tego festiwalu, można się spodziewać połączenia w idealnych proporcjach muzyki do tańca z czasem na refleksję. Potwierdza to line-up, w którym jak na razie można znaleźć m.in.:

  • Belief Defect live av: Drumcell & Luis Flores
  • Bjarki
  • Eschaton live: Ancient Methods & Orphx
  • Mal
  • OTHK live

Jeśli chodzi o bilety, to raczej trzeba się spieszyć. Już dziś te z pierwszej puli są wyprzedane, a przecież do wydarzenia zostało jeszcze kilka miesięcy.

Hip-hop Festiwal wiosną 2020 w Olsztynie

Podobnie było w zeszłym roku z Hip-Hop Festiwalem, na który bilety rozeszły się na pniu. Tak może być też w tym roku, bo 14 marca w Olsztynie zagrać mają m.in. Tede, Borixon czy Żabson. Łącznie to aż kilkanaście nazwisk, zarówno ze starej, jak i młodej generacji hip-hopowców. To raczej wydarzenie dla miłośników rapu w wydaniu ulicznym, a nie tych, którzy zasłuchują się w inteligentnych tekstach Fisza czy L.U.C. Wszystko odbędzie się w Hali Urania. Ma ona ciekawą formę trybun ustawionych dookoła sceny podobnie jak wokół ringu bokserskiego, więc zapowiada się świetnie nagłośniony koncert z idealnym widokiem artystów z każdego miejsca.