Wand rot streichen bei Renovierung in einem großen leeren Raum
Każdy, kto próbuje sprzedać swoje mieszkanie wie doskonale, że wbrew pozorom nie jest to zadaniem łatwym.

 

W czasach, gdy rynek pierwotny dynamicznie się rozwija a potrzeby klientów są coraz bardziej wygórowane wiele mieszkań z rynku wtórnego przez wiele lat czeka na kupca. Dlaczego tak się dzieje i co możemy zrobić? Przekonajmy się!

Kupujemy “oczami”

Zanim odpowiemy na pytanie jak zwiększyć swoje szanse na sprzedaż mieszkania odpowiedzmy na pytanie, dlaczego twoja nieruchomość nie interesuje nabywców. Zastanów się jak reagujesz podczas codziennych zakupów. Prawdopodobnie wybierasz produkty spożywcze, które ładnie się prezentują, zwracasz uwagę na etykiety, przyciąga cię ładnie wyeksponowany towar. W przypadku mieszkań jest podobnie. Jest to co prawda bardzo duża inwestycja, która wymaga przemyślenia i sprawdzenia wielu kwestii jednak pierwsze decyzje zapadają na widok zdjęć danego mieszkania, które możemy znaleźć w ogłoszeniu. Jeśli są nieatrakcyjne, mieszkanie wygląda na zaniedbane i zagracone – prawdopodobnie nikt nie zapozna się nawet z treścią ogłoszenia. Dlatego warto szukać rozwiązań. Jednym z tych, które są niezwykle skuteczne jest home staging.

Czym jest home staging?

Dla wielu z nas termin ten niewiele wyjaśnia. Tymczasem jest to usługa niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach Europy. Mówiąc najprościej home staging to nic innego jak przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. To działania, które obejmują generalne porządki, prace remontowe i dekoratorskie, dbanie o odświeżenie wnętrza oraz pozbawianie go indywidualnych akcentów. Wiele osób nie wie jak ważne jest to, żeby mieszkanie, które wystawiamy na sprzedaż było “neutralne” tak, by potencjalny nabywca mógł wyobrazić sobie w nim siebie. Nasze zdjęcia, bibeloty, pamiątki – to wszystko utrudnia wczucie się w taką właśnie sytuację. Home staging to również dbanie o profesjonalne oświetlenie oraz wykonanie ładnych, dobrze wykadrowanych zdjęć, które pokażą mocne strony danej nieruchomości. Jak powinny wyglądać zdjęcia mieszkań możesz sprawdzić odwiedzając stronę http://sonarhome.pl/.

Samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty?

Wiemy już, że mieszkanie przed wystawieniem na sprzedaż trzeba odpowiednio przygotować i zadbać o jego wygląd. Czy jednak oznacza to, że możemy zrobić to sami? Odświeżenie wyglądu ścian, wykonanie gruntownych porządków czy usunięcie naszych dekoracji i pamiątek nie wydaje się przecież trudne. Po co więc wydawać pieniądze? To nie do końca prawda. Sami często nie wiemy na co tak naprawdę zwracają uwagę kupujący. Mamy również problem z wykonaniem atrakcyjnych zdjęć, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Decydując się na usługę home stagingu mamy pewność, że nieruchomością zajmą się doświadczeni specjaliści, którzy posiadają wiedzę na ten temat i umieją zastosować ją w praktyce. Jest to więc inwestycja, która na pewno się zwróci. Wystarczy odwiedzić stronę https://sonarhome.pl/g/warszawa/mieszkania-do-remontu by przekonać się, że nawet mieszkania do remontu mogą prezentować się doskonale.

Źródło: mieszkania.xyz