Ochrona dłoni przed otarciami, odciskami, a także przed zabrudzeniem, wilgocią, działaniem niskich i wysokich temperatur to tylko część zadań, jakie stawiamy przed nowoczesnymi rękawicami roboczymi. Tego typu sprzęt ma nie tylko chronić nasze dłonie przed różnego rodzaju zagrożeniami, ale jednocześnie ma gwarantować wysoki komfort pracy, zapewniają możliwość precyzyjnego manipulowania narzędziami. Rękawice mają również gwarantować pewny i mocny chwyt, co jest niezbędne dla zapewnienia nam pełnego bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy, zwłaszcza podczas realizacji prac budowlanych. Czym zatem kierować się przy zakupie rękawic na budowę? Jaki ich rodzaj wybrać?

Popularne rodzaje rękawic roboczych

rękawice ochronne na budowęW sklepach z odzieżą i obuwiem roboczym znajdziemy mnóstwo różnych typów rękawic o szerokim spectrum zastosowań. Najpopularniejsze ich rodzaje to rękawice skórzane i tkaninowe (dziane), a także rękawice powlekane i gumowe. W sprzedaży znajdziemy również wiele modeli rękawic wzmacnianych, antywibracyjnych, termoodpornych i antyprzecięciowych. Do pracy na budowie najlepszym wyborem będą skórzane rękawice robocze, rękawice wzmacniane, a także niektóre modele rękawic powlekanych, które oferują dodatkową ochronę przed działaniem wilgoci lub specyficznych substancji chemicznych. Gdy pracujesz jako spawacz, mogą zainteresować Cię również specjalne rękawice termoodporne, a gdy obsługujesz pilarkę, metalowe rękawice robocze, antyprzecięciowe.

Na co zwrócić uwagę, kupując rękawice robocze do pracy na budowie?

Po pierwsze, należy kupić rękawice w odpowiednim rozmiarze, idealnie dopasowane do wielkości naszych dłoni, najlepiej pięciopalczaste – takie rękawice zapewniają pewny chwyt i nie ograniczają swobody naszych ruchów. Jeśli wybierzesz zbyt duże rękawice, te mogą zsuwać się z dłoni w czasie pracy. Za małe rękawice będą niewygodne w użytkowaniu, a krótki mankiet nie osłoni Twoich nadgarstków. Po drugie, należy szukać rękawic wykonanych z dobrej jakości materiałów. Takie rękawice są najtrwalsze, najbardziej elastyczne, a przez to najwygodniejsze w użytkowaniu. Dobrym wyborem w przypadku budów będą różne rodzaje skórzanych rękawic roboczych, a także ich specjalnie wzmacniane wersje. Po trzecie, należy szukać rękawic wyposażonych w mankiet, najlepiej w elastyczny mankiet, który dopasowuje się do obwodu nadgarstka. Takie rękawice nie tylko chronią dłoń, ale także osłaniają część przedramienia i dodatkowo, lepiej trzymają się na ręce – ryzyko przypadkowego zsunięcia takich rękawic z dłoni podczas pracy jest minimalne.

Artykuł zainspirowany został rękawicami roboczymi dostępnymi w sklepie http://bestuniform.pl/pol_m_Rekawice-robocze-194.html