Aby trochę zmotywować naszych pracowników i dać szansę na poznanie siebie nawzajem, warto od czasu do czasu zorganizować w firmie wyjazd integracyjny. Jest to również świetna okazja do podniesienia kwalifikacji dzięki uczestnictwie w konferencjach lub warsztatach. Jak zorganizować taki wyjazd, aby zarówno szef, jak i kadra pracownicza była w pełni zadowolona? Oto kilka prostych przykładów.

Lokalizacja jako najważniejszy aspekt wyjazdu integracyjnego

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zaplanować jest lokalizacja. Ostatnio modne okazują się kurorty z dala od wielkich miast, z możliwością wspólnego spędzenia czasu zarówno wewnątrz hotelu, jak i na zewnątrz. Jeżeli dodatkowo nasz pensjonat posiada oddzielne sale konferencyjne i bankietowe, możemy zrobić z nich użytek i zorganizować w nich mini-szkolenia oraz dyskoteki integracyjne lub bankietowe spotkanie z odpowiednio dobranym cateringiem.

Jak wykorzystać tereny wokół hotelu?

Dobrą pogodę można wykorzystać na integracyjne gry i zabawy zorganizowane na zewnątrz. Może to być np. partia paintballa, drużynowe mecze siatkówki lub piłki nożnej, testy sprawnościowe lub zabawa w geocaching, czyli odnajdywanie ukrytych na terenie ośrodka przedmiotów za pomocą map. Każda z tych aktywności wywołuje u pracowników pozytywne emocje, motywację, chęć pokazania się z jak najlepszej strony, ale przede wszystkim zwiększa morale, odstresowuje i poprawia współpracę wśród uczestniczących w niej zawodników.

Dodatkowe warsztaty tematyczne okazją do podniesienia umiejętności

Po wyczerpujących zajęciach rekreacyjnych warto skorzystać z usług hoteli, które oferują np. warsztaty kulinarne lub winiarskie. Jest to doskonała okazja na poszerzenie wiedzy w bardzo ważnym aspekcie naszego życia, jakim jest kuchnia i jej zwyczaje – podkreśla mistrz kuchni w restauracji Pałacu Żaków, który idealnie nadaje się na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników. Kolejny dzień można zaplanować np. na rekreację w basenie, SPA lub gabinecie masażu, która ma na celu rozluźnienie napięcia w mięśniach i oddanie się relaksującym czynnościom z dala od miejsca pracy. Uczestnicy wyjazdu na pewno będą zachwyceni możliwością połączenia zajęć doszkalających, integrujących oraz odstresowujących, co wzmocni wzajemną komunikację i podtrzyma pozytywną opinię o firmie.

fotolia_59697111_subscription_monthly_m