oczyszczaczpowietrzagadzetdowalkizezlajakosciapowietrza

Zanieczyszczenie powietrza stało się wszechobecne i wydatnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Przede wszystkim wywołuje szereg chorób – alergie, pylica, astma, a nawet nowotwory dróg oddechowych. Pozbycie się zanieczyszczeń leży w naszym najlepszym interesie. Tylko jak tego dokonać?

Zanieczyszczenie powietrza, jak sobie z nim radzić?

zanieczyszczeniepowietrzajaksobieznimradzic

Jakość powietrza w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Na dobrą sprawę, jest to problem globalny, z którym władze krajów świata podjęły walkę zbyt późno. Dlatego też zanieczyszczenie powietrza przekracza wszelkie normy, zaś w okresie grzewczym sięga tak wysokiego poziomu, że jakość powietrza może być dosłownie zabójcza. Warto o tym pamiętać, by odpowiednio temu przeciwdziałać.

Zanieczyszczenie powietrza to problem, którego nie da się rozwiązać w prosty sposób. By w tym momencie odmienić nasze otoczenie, potrzeba dekad zmian cywilizacyjnych, wdrażania nowoczesnych technologii produkcji energii oraz wielu działań, na które nas nie stać, lub które wymagają nieosiągalnego teraz skoku cywilizacyjnego. Przez kilka zatem dekad będziemy borykać się z tym problemem.

Tymczasem wpływ zanieczyszczenia na nasz organizm jest tak duży, że jest on wprost groźny. Dlatego też warto go zminimalizować. Możemy tego dokonać, poprzez zmniejszenie ekspozycji na szkodliwe warunki Możemy na zewnątrz stosować maski antysmogowe, ale to wciąż niepopularne. Możemy jednak zadbać choćby o jakość powietrza w naszym domu, mieszkaniu lub biurze, poprzez wprowadzenie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacz powietrza do domu to sprzęt niewielkich gabarytów, który potrafi oczyścić powietrze z większości szkodliwych związków. Taki domowy oczyszczacz powietrza nie jest ponadto zbyt trudny w obsłudze i zasadniczo działa skutecznie w wielu sytuacjach. Oczyszczacz powietrza do domu powinien jednak zostać wybrany w sposób rozsądny. Jeśli chcemy, by domowy oczyszczacz powietrza zapewnił nam zdrowie oraz komfort, musimy zdecydować się na konkretny sprzęt o konkretnych możliwościach. Postaramy się uprościć wybór w dalszej części artykułu, zwracając uwagę na najważniejsze kwestie, związane z procesem zakupu oczyszczacza powietrza. Warto również zapoznać się z ciekawym artykułem na ten temat, który możesz znaleźć na stronie :https://urodaizdrowie.pl/oczyszczacz-powietrza-elegancki-gadzet-ktory-coraz-czesciej-staje-sie-koniecznoscia. Jest to dość ciekawe opracowanie tematu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

jakioczyszczaczpowietrzawybrac

Zastanówmy się teraz, jaki oczyszczacz powietrza wybrać. Odpowiedni sprzęt to gwarancja konkretnych rezultatów. Dlatego warto rozważyć, jaki oczyszczacz powietrza spełni się w naszym mieszkaniu.

Odpowiedź na to pytanie może być trudna lub prosta. Z jednej strony bowiem rozważania o tym, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, mogą się sprowadzić do kwestii podstawowych – wystarczy wybrać sprzęt, który ma najważniejsze filtry. Opiszemy je w kolejnych akapitach. Z drugiej strony, kwestia tego, jaki oczyszczacz powietrza zadziała, zależy również od szeregu innych kwestii. Musi on mieć odpowiednią skuteczność oczyszczania konkretnej powierzchni. Jeśli oczyszczacz pracuje na powierzchni 20 metrów kwadratowych, to mniejsze pomieszczenia to marnowanie jego potencjału, a większe – praca nieskuteczna.

Osobna kwestia to oczywiście rozważanie, jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika. Tutaj trzeba zwrócić już na funkcje dodatkowe – jonizacja powietrza i usuwanie alergenów oraz nawilżanie powietrza. Tylko taki sprzęt zagwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo i poprawi funkcjonowanie z alergią. Lepiej w takiej sytuacji zainwestować więcej i kupić coś sprawdzonego.

Jaki filtr do oczyszczacza powietrza wybrać?

jakifiltrdooczyszczaczapowietrzawybrac

Zastanówmy się chwilę, na czym polega system oczyszczania powietrza. Jaki filtr do oczyszczacza powietrza jest montowany i jaka jest jego rola?

Filtr, który ma oczyszczacz powietrza, to najczęściej konstrukcja kilku filtrów. Czasem są one złączone w jeden filtr do oczyszczacza powietrza, a czasem każdy filtr w danym oczyszczaczu jest osobnym tworem. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy dany oczyszczacz powietrza ma filtr węglowy. Najczęściej z niego się rezygnuje, a to spory błąd konstrukcyjny, gdyż filtr ten usuwa wiele nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych związków. Jakość pracy sprzętu w niego wyposażonego jest znacznie wyższa, w stosunku do oczyszczaczy bez tego filtra. Warto to uwzględnić, przy dokonywaniu wyboru,

Filtr HEPA do oczyszczacza powietrza

filtrhepadooczyszczaczapowietrza

O ile kwestia filtra węglowego jest kwestią poboczną, to filtr HEPA do oczyszczacza powietrza to podstawa. To właśnie on zapewnia konkretne rezultaty oczyszczania. Filtr HEPA do oczyszczacza powietrza jest bowiem skonstruowany ze specjalnie zgrzewanego plastiku, co przekłada się na utworzenie mikroszczelin na jego powierzchni. Powietrze przedostaje się przez nie bez problemu, ale cząsteczki pyłu zawieszonego często nawet ze skutecznością powyżej 99 % zostają zatrzymane przez filtr, a powietrze dzięki temu oczyszczone. Nie ma chyba modeli oczyszczaczy na rynku, które działają bez tego filtru, gdyż zakup takiego sprzętu po prostu nie miałby większego sensu.

Filtr do oczyszczacza powietrza Philips

filtrdooczyszczaczapowietrzaphilips

Filtr do oczyszczacza powietrza Philips umieszcza się w zestawie. Zawsze są to 3 filtry, przy czym filtr wstępny do oczyszczacza powietrza Philips jest niewymienny i zamontowany na stałe. Pozostałe filtry to filtr HEPA oraz filtr węglowy. Dzięki temu jakość oczyszczania jest na bardzo wysokim poziomie, a usunięciu ulega wszystko to, co szkodliwe i da się usunąć dzięki oczyszczaczu. Filtry HEPA w oczyszczaczach Philips nadążają za ostatnimi trendami, zatem możemy się spodziewać, że działanie tego sprzętu będzie naprawdę dobre i spełni on nasze oczekiwania.

Filtr do oczyszczacza powietrza Sharp

filtrdooczyszczaczapowietrzasharp

Filtr do oczyszczacza powietrza Sharp ma podobną konstrukcję do tego w modelu Philips. Również składa się z 3 poziomów oczyszczania w wersji podstawowej, ale jest to sprzęt rozszerzony również najczęściej o nawilżacz powietrza. W takim układzie do oczyszczacza powietrza Sharp montuje się również filtr do nawilżacza. Jest to osobny człon, który podnosi jakość pracy i nawilżenia. Filtry mogą wytrzymać do 10 lat (około 2-3 przy intensywnym użytkowaniu w mocno zanieczyszczonych miejscowościach), zatem eksploatacja sprzętu nie jest zbyt droga. Jest to jego ważna zaleta, o której zdecydowanie warto pamiętać.

Oczyszczacze powietrza test

Oczyszczacze powietrza przechodzą właściwy test, który ma na celu ustalić ich możliwości oraz właściwe działanie. W jego wyniku ustala się przede wszystkim powierzchnię oczyszczaną z tym sprzętem. Tym samym można się zdecydować na oczyszczacz, który zapewni Ci maksymalną skuteczność z punktu widzenia konkretnie Twoich pomieszczeń.

Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że testy są przeprowadzane według różnych metodologii. Oznacza to, że według metod stosowanych w Azji, wydajność oczyszczaczy jest większa, niż według naszych testów. Jakie to ma znaczenie i czy ma jakiekolwiek? Przede wszystkim lepiej zaufać europejskim normom, gdyż jakość powietrza dzięki temu będzie znacznie większa. Co prawda musimy inaczej zadbać o rozmieszczenie oczyszczacza oraz zadbanie o oczyszczanie, ale jednak możemy być pewni lepszych rezultatów. A skoro one przekładają się na nasze zdrowie, to warto tak zadziałać, by było odpowiednie.