Wybierając komputer do gier, zadajemy sobie mnóstwo pytań. Chcemy mieć pewność, że nowy sprzęt spełni wszystkie nasze oczekiwania i wymagania najnowszych gier. W dzisiejszym artykule podpowiemy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

 

Procesor

Niekwestionowanym numerem jeden jest oczywiście procesor. To on odpowiada za płynność gry i pozwala na swobodne korzystanie ze sprzętu. Odpowiednio dobrany nie dopuści do przegrzania się urządzenia. Obecnie największą popularnością cieszą się procesory 4 rdzeniowe lub większe. Często zdarza się jednak, że wybierając komputer do grania skupiamy się głownie na karcie graficznej, ignorując wagę procesora. Pamiętajmy, że kiedy komponent ten będzie za słaby może dojść do spadku wydajności całego sprzętu.

Karta graficzna

Dla każdego gracza jedna z podstawowych kwestii. Najnowsze gry wymagają świetnej jakości kart graficznych. Jeśli nasz komputer nie spełnia tego wymagania istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie uda nam się nawet odtworzyć gry. Wysokiej klasy podzespół zapewni ciągłość obrazu i nie pozwoli na zanikanie i zacinanie się obiektów. Zanim zdecydujemy się na komputer z daną kartą, warto sprawdzić wcześniej jej tabele wydajności, oraz możliwość obsługi kilku monitorów, czy wyjścia video (niezbędne przy korzystaniu z kilku ekranów).

Karta dźwiękowa

Jest swego rodzaju uzupełnieniem wyżej opisanej karty graficznej. Jest ona niezwykle przydatna szczególnie, gdy lubimy gry online i jednocześnie komunikujemy się z innymi gamerami.

Wentylator

Najmniej oczywista, ale równie ważna kwestia. Przegrzany komputer odmówi współpracy. Odpowiednie chłodzenie komponentów jest niezwykle ważne, szczególnie gdy mocno obciążamy sprzęt grami.

Jeśli nie możemy znaleźć na rynku komputera spełniającego wszystkie nasze wymagania lub zastanawiamy się jakie parametry komputera odpowiadają za płynne działanie gier, możemy zgłosić się do specjalistów ze sklepu ale.pl. Znajdziemy tam gotowe już komputery gameingowe, ale także podzespoły, z których będziemy mogli złożyć własnego PCta.