Regały metalowe mają wiele zalet, jednak przede wszystkim można dzięki nim w szybki i bezpieczny sposób przechowywać duże ilości towarów, dokumentów i innych przedmiotów. Regały metalowe są praktycznym sprzętem mającym wiele zastosowań, Wykorzystuje się je między innymi w: warsztatach, magazynach, instytucjach i zakładach produkcyjnych. Swoją funkcjonalność zawdzięczają głównie swojej prostej i solidnej konstrukcji.,

Czym należy się kierować przy wyborze regałów?

Wiele osób decyduje się na zakup regałów metalowych, ponieważ są one proste w montażu a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. W sklepach ze sprzętem można kupić wiele typów regałów magazynowych. Najprostsze modele posiadają jedynie szkielet i kilka półek wykonanych z płyt MDF. Ten rodzaj wyposażenia wykorzystuje się przede wszystkim w magazynach i firmach do przechowywania towarów lub dokumentów.

Bardziej skomplikowaną konstrukcję posiadają regały sklepowe nazywane też wystawowymi. W przeciwieństwie do regałów magazynowych posiadają one zabudowany tył oraz boki.

Z uwagi na dużą ilość różnego rodzaju regałów przed wybraniem konkretnego modelu należy się zastanowić, jakie konkretnie ma on spełniać zadanie. Przed zakupem należy zadać sobie pytanie czy dane regały będą pasowały do naszego pomieszczenia.

Regał do piwnicy

Piwnica jest pomieszczeniem gospodarczym, które może spełniać bardzo różne zadania. Wybierając regał do piwnicy warto zdecydować się, jeśli jest to tylko możliwe na model o sporych rozmiarach, stabilny i wytrzymały. Najlepiej jeśli będzie on wykonany z dobrej jakości materiałów. Regał do piwnicy musi być pojemny i trwały by można na nim przechowywać duże ilości domowych przetworów lub innych przedmiotów.

Regały do magazynu

Regały stanowią podstawowe wyposażenie każdego magazynu niezależnie od jego wielkości. Regały magazynowe muszą być trwałe i funkcjonalne. Od ich jakości w dużej mierze jest uzależnione sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Osoba zarządzająca magazynem przy wyborze konkretnego sprzętu powinna wziąć pod uwagę głównie rodzaj towarów, które ma zamiar przechowywać. Oczywiście trzeba też pamiętać o wielkość hali magazynowej.

Regały do warsztatu

Niezależnie od wielkości warsztatu musi się w nim znaleźć miejsce na narzędzia i inne niezbędne akcesoria. Odpowiednio dobrany regał warsztatowy świetnie się do tego nadaje. Aby spełnił on nasze oczekiwania należy wziąć pod uwagę wielkość garażu, nośność półek oraz sposób montażu. Jeżeli mamy zamiar składować w warsztacie ciężkie części zamienne i narzędzia, należy zdecydować się na regały o dużej nośności.