Nie lubisz przywiązywać się do przedmiotów, dlatego zastanawiasz się nad zakupem fabrycznie nowego pojazdu na kredyt? Samochód z salonu wcale nie musi stać się Twoją własnością na zawsze. Wystarczy, że skorzystasz z oferty nowoczesnego kredytu. Sprawdź, na czym to polega i dowiedz się, jakie korzyści możesz osiągnąć.

 

Osoby wybierające samochód z salonu finansowany kredytem najczęściej użytkują go przez co najmniej kilka lat. Wynika to z prostego faktu – wcześniejsza sprzedaż będzie oznaczać dużą stratę spowodowaną spadkiem wartości pojazdu. Można tego uniknąć, wybierając innowacyjny kredyt samochodowy – taki, który daje także wiele innych korzyści.

Nowoczesny kredyt samochodowy – na czym polega?

Istota standardowego kredytu samochodowego jest oczywista: kredytobiorca uiszcza wkład własny, spłaca miesięczne raty, a po upływie okresu kredytowania staje się jedynym właścicielem pojazdu. Może z niego korzystać jak do tej pory lub sprzedać – jeśli np. uda znaleźć się potencjalnego nabywcę.

Nowoczesny kredyt samochodowy, chociaż jest podobny, działa nieco inaczej. W tym przypadku kredytobiorca uiszcza wkład własny – często na poziomie zaledwie 10% wartości pojazdu. Następnie spłaca niskie miesięczne raty – niższe w porównaniu ze standardową ofertą. Koniec okresu kredytowania oznacza konieczność spłaty dużej raty balonowej:

  • gotówką,
  • kredytem,
  • pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży użytkowanego samochodu.

Większość kredytobiorców wybiera trzeci wariant – to właśnie on pozwala na wymianę dotychczas użytkowanego pojazdu na nowy już po 2-3 latach. Taka opcja dostępna jest m.in. w ramach Kredytu SMARTPLAN na nowe pojazdy (RRSO 11,48%) przygotowanego przez Toyota Bank.

Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnego kredytu?

Możliwość wymiany samochodu z salonu co kilka lat to nie jedyna zaleta nowoczesnego kredytu. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści.

  • Niska miesięczna rata kredytu

Kredytowany samochód z salonu nie jest obciążeniem domowego budżetu – rata bywa dużo niższa w porównaniu ze standardową ofertą. Z czego to wynika?

W przypadku takiej formy finansowania, wysokość miesięcznej raty wyliczana jest na podstawie ceny pojazdu pomniejszoną o wysokość wpłaty własnej oraz ostatniej raty. Kredytobiorca spłaca więc jedynie tę część wartości samochodu, która odpowiada rzeczywistej utracie jego wartości.

  • Brak dodatkowych kosztów

Wkład własny, miesięczne raty oraz ostatnia rata – to jedyne koszty ponoszone przez kredytobiorcę w ramach nowoczesnego kredytu. Dzięki temu, że nie zaskakują żadne dodatkowe wydatki, można dokładnie zaplanować budżet z miesiąca na miesiąc.

  • Nowy samochód bez angażowania dodatkowych środków

Decydując się na wymianę auta na kolejne, wcale nie trzeba angażować gotówki. Pieniądze na spłatę ostatniej raty balonowej oraz wkład własny nowego kredytu pochodzą ze sprzedaży dotychczas użytkowanego pojazdu. Dealer gwarantuje odkupienie samochodu, dzięki czemu kierowca nie musi poszukiwać innego nabywcy.

Nowoczesny kredyt to szansa na samochód z salonu wymieniany co kilka lat – bez obaw o znaczną utratę wartości auta. To także szansa na korzystanie z pojazdu będącego cały czas na gwarancji producenta.