Szklana, czarna powierzchnia okapu i płyty indukcyjnej wbudowanej w kuchenny blat wygląda równie elegancko, co niepozornie.  Minimalistyczna w swojej formie, połyskliwa powierzchnia zewnętrzna obu urządzeń skrywa mocno zaawansowane technologie, które znacząco ułatwiają gotowanie.

Okap ścienny Franke Maris PLUS niezwykle wydajnie pochłania nie tylko kuchenne zapachy, ale także parę wodną i dym, które pojawiają się podczas gotowania lub intensywnego smażenia. Może pracować w jednym z trzech trybów, w najbardziej intensywnym z wydajnością 870 m3/h. Posiada wymienny filtr węglowy i świetnie sprawdza się także w obiegu zamkniętym. Sterowanie sensorowe i energooszczędne oświetlenie LED dają przyjemność korzystania z urządzenia. Okap ścienny Maris PLUS posiadający klasę energetyczną A+ dostępny jest w dwóch szerokościach: 60 i 90 cm.  Możliwość zdalnego sterowania pilotem ułatwia korzystanie z okapu, a wyłącznik czasowy czuwa nad jego pracą.

Symetrycznie przenikające się powierzchnie w projekcie okapu dają wrażenie lekkości i swobody, a głęboka czerń szklanej obudowy i starannie wykończone krawędzie zewnętrzne dopełniają elegancką, szlachetną formę.

Płyta indukcyjna Franke Maris posiada duże pole łączone Flexi, funkcję BOOSTER oraz pole Chef’a o mocy 3000 W, które zapewniają wygodne i szybkie gotowanie. Nowością jest funkcja „My” pozwalająca na zaprogramowanie preferowanej mocy oraz czasu grzania.

Płyta natychmiast reaguje na potrzeby użytkownika i jest łatwa w obsłudze dzięki sterowaniu Touch Control z czerwonym podświetleniem. Warto podkreślić, że płyta indukcyjna Franke Maris jest także bezpieczna, gdyż specyfika działania indukcji polega na tym, że ciepło zostaje wytworzone bezpośrednio w dnie naczynia i dzięki temu szkło płyty będzie zawsze jedynie ciepłe, a nie gorące. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalna blokada przed dziećmi.

Bez wątpienia płyta grzewcza z okapem stanowią centralny punkt na planie każdej kuchni. To nierozłączny zestaw urządzeń, które dotrzymują tempa naszej kulinarnej wyobraźni i dbają o praktyczny wymiar codziennego gotowania. Razem czy osobno – same pracują na swój sukces, a połączone w pary stanowią mistrzowski duet.

 

Więcej informacji o marce Franke i jej produktach znajduje się na stronie: www.franke.pl

Franke jest światowym liderem w produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Marka jest synonimem jakości i innowacji od ponad 100 lat. Produkowane przez markę zlewozmywaki, baterie, okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki i sortowniki odpadów wyróżnia szwajcarska jakość i precyzja. Franke zatrudnia 11 tys. pracowników na całym świecie, ma 83 oddziały, działa w 38 krajach. W Polsce marka obecna od 1993 r.