Jesteśmy nomadami XXI wieku. Podróżujemy za pracą, za szkołą, za miłością, z ciekawości, z nudy, z chęci zmiany, bo lubimy podróżować. Powodów może być wiele i tak naprawdę każdy z nich jest świetną okazją i powodem do świętowania – oto otwierają się przed nami nowe możliwości, drzwi do świata, o którego istnieniu do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Zanim jednak wpadniemy w wir poznawania i smakowania tego co nowe i jeszcze nieodkryte, trzeba spakować i pożegnać znany do tej pory świat. Jak się do tego zabrać? Jak spakować w kilka kartonowych pudeł kilka lat życia?


1. Ręce do pracy – to niezbędny element każdej przeprowadzki

Oczywiście, możemy wszystko zrobić samodzielnie, ale najprawdopodobniej zajmie nam to wieki, a efektem naszego trudu będą odciski na dłoniach, potworne zmęczenie i kiepski humor do końca tygodnia. Warto o pomoc poprosić rodzinę lub znajomych. Zwykle bliscy chętnie pomagają nam na tym etapie, bo jest to okazja do spontanicznego spotkania, wypicia razem kawy, powspominania i być może ostatni raz (przynajmniej w najbliższym czasie) do pobycia razem. Jeśli przeprowadzamy się do innego miasta, lub nawet może za granicę kraju takie spotkanie może być cenne, nie wiemy bowiem kiedy po raz kolejny nadarzy się okazja do nieskrępowanego pobycia razem. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możemy liczyć na znajomych, lub też nie chcemy obciążać ich taką prośbą, z pomocą przyjdzie nam profesjonalna firma przeprowadzkowa <http://www.frogstrans.pl>. Na szczęście na rynku działa wiele takich firm, które w małym palcu mają przeprowadzanie ludzi z punktu A, do punktu B. W ich rękach możemy czuć się zupełnie bezpiecznie.

2. Kiedy temat pakowania mamy względnie opanowany, warto zastanowić się nad kwestią transportu.

Oczywiście posiadanie na własność dostawczego vana ogromnie ułatwia sprawę – stajemy się w ten sposób niezależni i choćbyśmy mieli przeprawiać się wzdłuż i wszerz kr​aju 6 razy do roku, damy sobie radę, ale nie oszukujmy się – nie każdy ma w posiadaniu dostawczy furgon. Co w takim wypadku? Ponownie stajemy przed możliwością poproszenia o pomoc znajomych, lub wynajęcia firmy przeprowadzkowej. Mniejsze rzeczy osobiste z powodzeniem przewieziemy samochodem osobowym – swoim, bądź przyjaciół. Meble, sprzęt AGD i duże gabaryty warto jednak powierzyć w pieczę specjalistycznej firmie, która zadba o to, by nasz dobytek nie uległ zniszczeniu w transporcie.