13 października do hali wspinaczkowej Camp4 przybyli laureaci konkursu „Kocham TO”. W spotkaniu pełnym niezwykłych pasji wziął udział również Marek Kamiński, ambasador konkursu, który podzielił się z gośćmi wyjątkową historią związaną z początkami swojej miłości do dalekich wypraw. Podczas spotkania laureaci i wyróżnieni również opowiedzieli o tym, jak zrodziła się ich pasja oraz zaprezentowali swoje umiejętności. Niektórzy spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Celem konkursu „KOCHAM TO” było zainspirowanie wszystkich Polaków do odnalezienia w sobie pasji oraz podzielenie się nią z innymi.  Właśnie dlatego zadanie uczestników polegało na przesłaniu zdjęcia, prezentującego to co kochają robić i co sprawia im przyjemność. Konkurs przyciągnął wielu uczestników. Dzięki niemu Polacy odważyli się mówić o tym, co kochają, a najlepsi spośród nich otrzymali atrakcyjne nagrody.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach, w każdym z nich wyłoniono po trzech laureatów oraz wyróżnionych, którzy mają niebanalny sposób na życie. Za zdobycie pierwszego miejsca laureaci otrzymali ekspres ciśnieniowy do kawy EQ.9. Zwycięzcy drugiego miejsca, z kolei stali się posiadaczami podwójnych biletów lotniczych o wartości 1500 zł, a ci którzy uplasowali się na trzecim miejscu mogli cieszyć się weekendem dla 2 osób w 5-gwiazdkowym hotelu. Wyróżnione osoby zostały zaproszone na warsztaty z Markiem Kamińskim.

Podczas wyjątkowego spotkania pełnego pasji nie mogło również zabraknąć ambasadora konkursu, który od wielu lat robi to co kocha.  „Biegun nosisz w sobie” podkreśla Marek Kamiński, himalaista. „Trzeba tylko pozwolić mu na to, by wyszedł na zewnątrz. Ważne jest, by znaleźć coś, co wypełnia nasze życie, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani. Należy też bardzo uważać, co wpada do naszej głowy, jej zawartość bowiem jest najważniejsza. Jeżeli obronimy swoje marzenia, a tym samym pasje, na pewno nam się to uda, pod warunkiem, że bardzo tego chcemy – jesteśmy w stanie je rozwijać i realizować” mówi podróżnik.

Konkurs „KOCHAM TO” dobiegł końca, jednak inspiracja do odkrywania w sobie pasji, jaka zrodziła się dzięki niemu pozostanie na długo. Odnalezienie zajęcia, które nie tylko sprawia nam przyjemność, ale staje się naszą miłością to niezwykle cenna wartość, która pozwala nam czuć się szczęśliwymi i dzielić tą radością z innymi. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami swoją pasją.

Dodatkowe informacje o laureatach konkursu „KOCHAM TO!”:

Zwycięzcy I etapu:

I nagroda: Monika, która zwiedza świat jeżdżąc na motocyklu – autorka bloga
jazdaDalej.com. Odwiedziła m.in. Bałkany i Kaukaz. Towarzyszy jej ukochany, z którym połączyła ją właśnie pasja.

II  nagroda: Piotr, którego często można spotkać 30 metrów nad ziemią. Mężczyzna jest fanem  slackline, czyli chodzenia po linie. Właśnie w ten sposób przekracza granice.

III nagroda: Katarzyna, rzeźbiarka.  Wierzy, że dzięki swojej pasji, zmieni świat na lepsze.

Wyróżnienia: Monika – zatraciła się w muzyce i zaangażowała w projekt „Nachspiel”, w którym chcę się przyjrzeć rozwojowi polskiej sceny festiwalowej, Katarzyna – układa portrety
z kwiatów,  Izabella – rysuje na koszulkach.

Zwycięzcy II etapu:

I nagroda:  Monika, która zajmuje się Freestyle Slalom Skatingiem. Podobnie, jak laureatka pierwszej edycji dzieli swoją pasję z ukochanym.

II  nagroda: Aga, która maluje i rysuje. Pasję zamieniła w zawód.

III nagroda: Ewelina, która „uwielbia siebie za to, że nie boi się eksperymentów”. Eksperymentuje najczęściej w kuchni, i jak twierdzi dzięki temu jej życie „smakuje lepiej”

Wyróżnienia: Julia – jej pasją jest pisanie listów, Joanna, która przełamuje własne bariery podczas wyścigów F1 i KTM , Weronika – uwielbia wiatr we włosach i spalony metanol, jej pasją jest żużel.

Zwycięzcy III etapu:

I nagroda:  Marcin, który „oczekuje na nieoczekiwane”. Podróżuje i fotografuje miejsca, których zazwyczaj nie doceniamy.

II  nagroda: Damian, uprawiający kolarstwo górskie. Dzięki temu zapomina o problemach

i relaksuje się.

III nagroda: Anna – tańczy z ogniem. Kobieta wyraża siebie, poskramiając żywioł.

Wyróżnienia: Katarzyna – ma swój własny świat, w którym szyje lalki, Agnieszka – ze swoim ukochanym podróżuje i tworzy blog Neverendingtravel,  Mateusz – jego życie „nakręca malowanie, barwa i niewyobrażalne pokłady kreatywności”.