Patryk Stępień, organizator programu #woszposlem oraz asystent Posła na Sejm RP Artura Gierady sprzeciwia się programowi „Korowód Niepodległości”, który jest realizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek. Przypomnijmy, w poniedziałek odbyła się impreza zorganizowana z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na której pojawili się ostrowieccy uczniowie.

„Flagi Polski i patriotyczne wiatraczki lądowały w koszu – taki był efekt politycznego korowodu, który zgotowała młodym ostrowczanom Wojewoda Świętokrzyski.” – mówi Patryk Stępień, który wystosował pismo do Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z apelem o natychmiastową reakcję. „Perfidna agitacja w wydaniu PiS dotarła do Ostrowca! Dlaczego zaangażowana jest tylko jedna partia, dlaczego partyjni koledzy kuratora uczą dzieci, skoro ten zakazuje nam tego samego, tłumacząc że politycy nie mają do tego uprawnień? Szkoda słów.” – komentuje.Dodajmy, że Kurator Oświaty w działaniach Wojewody nie widzi żadnej agitacji, zaś twierdzi, że politycy na siłę szukają dziury w całym.

Organizator #wosuzposłem twierdzi, że Kurator blokuje inicjatywy młodzieży, zaś z prawdziwą agitacją swoich partyjnych kolegów wcale nie walczy. Pisze:

„Szanowny Panie Kuratorze!

W związku z rozpoczęciem programu „Korowód Niepodległości”, skierowanego do uczniów szkół w naszym województwie, zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na poniższe pytania. Jednocześnie apeluję o niezwłoczną reakcję ze strony Kuratorium Oświaty w Kielcach.

1) Czy zostały spełnione warunki prawa oświatowego, na które wielokrotnie powoływał się Pan Kurator podczas blokowania programu #woszposłem, tj. czy rodzice uczniów biorących udział w imprezie zostali o tym powiadomieni i wyrazili pisemną zgodę oraz czy politycy prowadzący niniejszą lekcję/wykład mieli do tego uprawnienia (bez względu na to, czy spotkanie było w budynku szkoły czy poza nim)?

2) Dlaczego Pan Kurator nie reaguje w obawie przed agitacją, kiedy Pana partyjni koledzy biorą udział w spotkaniach z młodzieżą, a reaguje kiedy takowe spotkania odbywają się z politykami innych ugrupowań i partii?

3) Czy nie uważa Pan Kurator, że program skierowany do młodzieży, organizowany i firmowany przez osoby związane tylko z jedną partią, to ewidentna próba agitacji?

Z poważaniem,
Patryk Stępień”