Firma Capgemini zwyciężyła w kategorii Business Leader in Employer Branding. Kampania przygotowana wspólnie z agencją MJCC została doceniona za wykorzystanie innowacyjnych narzędzi budujących wizerunek pracodawcy zarówno wśród obecnych, jak i potencjalnych pracowników.

poczuj miętę do capgemini

Motywem przewodnim akcji jest popularny zwrot „poczuj miętę”, zaadaptowany do promowania Capgemini jako pracodawcy z wyboru. Kampania jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne firmy, która po raz kolejny planuje zwiększyć zatrudnienie.

Część wewnętrzna akcji ruszyła w lipcu tego roku. Jej celem był wzrost zaangażowania pracowników w działania EB firmy oraz promowanie wartości korporacyjnych wśród pracowników. To wtedy w biurach Capgemini zazieleniło się od krzaczków mięty, a pracownicy mogli się delektować orzeźwiającą lemoniadą i częstować miętówkami. W tej części kampanii wszystkie osoby pracujące w firmie mogły także wziąć udział w konkursie, który polegał na udostępnieniu w mediach społecznościowych zdjęcia z hashtagiem #poczujMiętędoCapgemini lub wymyśleniu sloganu promującego przedsiębiorstwo, związanego z motywem przewodnim akcji. Najlepsze hasła i fotografie zgłoszone przez pracowników można teraz zobaczyć w kampanii outdoorowej.

Oddziaływanie na wszystkie zmysły kandydatów

W zewnętrznej części kampanii firma zdecydowała się na wykorzystanie niestandardowych sposobów przyciągania uwagi potencjalnych kandydatów. Po raz pierwszy w Polsce do budowy marki pracodawcy wykorzystano aromamarketing; na przystankach w miastach, w których Capgemini ma biura, pojawiły się pachnące miętą reklamy. Żywe rośliny zostały wysłane do wybranych organizacji studenckich i biur karier, były też elementem wyposażenia stoisk firmy na targach pracy i wydarzeniach rekrutacyjnych (m.in. na uczelniach i w centrach handlowych), a po ich zakończeniu przekazywano je potencjalnym kandydatom w formie gadżetu. Dodatkowo z miętą powiązane zostały także wszelkie gadżety wykorzystywane w czasie kampanii rekrutacyjnej – m.in. miętówki i lemoniady, dzięki którym kandydaci mają okazję poczuć miętę również za pomocą zmysłu smaku.
Ogłoszenie zwycięzców odbyło się na uroczystej gali 10 grudnia w Warszawie w Hotelu Sheraton. Capgemini Polska zostało również nagrodzone w kategorii Business Leader in Business Innovation.
Organizatorem prestiżowego konkursu jest organizacja branżowa ABSL reprezentującą sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce.