Zbliża się jedno z ulubionych świąt młodzieży – Halloween. Chociaż tradycja przyszła z Ameryki, w Polsce całkiem dobrze się przyjęła. Nastolatki coraz częściej przebierają się w kostiumy rodem z horroru i ruszają po domach, aby zbierać słodycze. Z tej okazji Perfetti Van Melle skupia się na promocji lizaków w kształcie czach z serii Chupa Chups 3D.

 

Czachy są drugim dostępnym wariantem trójwymiarowych lizaków Chupa Chups. Charakteryzują się one niezwykłym kształtem oraz unikalną strukturą składającą się z dwóch elementów – musującej góry i klasycznej dolnej części. Oprócz promowanej obecnie czachy o smaku truskawkowo-limonkowym, na rynku dostępna jest również inna wersja lizaka 3D – Tropical Drink o smaku tropikalnym.

 

Smaczny wymiar horroru

 

Wraz z początkiem jesieni ruszyła kampania promocyjna jedynych w swoim rodzaju lizaków w kształcie czaszki. Jej głównym punktem jest reklama w mediach wzorowana na słynnej adaptacji filmowej powieści Stephena Kinga, pt. „To”. Dodatkowo w portalach społecznościowych odbył się konkurs dla fanów marki. Uczestnicy mieli za zadanie pokazać halloweenowy klimat z lizakiem Chupa Chups Czacha, oczywiście zamieszczając na zdjęciach i w filmikach produkt na zdjęciu. Do wygrania były konsole Playstation 4 Pro oraz wyjazd do niemieckiego parku rozrywki Heide-Park na weekend strachu i warsztaty halloweenowego make-upu prowadzone przez popularną wśród młodzieży influencerkę Agnieszkę Grzelak.

 

Influencerzy i konkurs, czyli jak angażować nastolatków

 

Akcja promocyjna czach kończy polską kampanię Chupa Chups 3D. – Wypuszczenie na rynek trójwymiarowych lizaków okazało się ogromnym sukcesem. Młodzież wykazała spore zainteresowanie nowym produktem, w czym pomogła szeroka promocja w mediach społecznościowych oraz współpraca z dwójką uwielbianych przez nastolatków influencerów – Blowkiem oraz Agnieszką Grzelak. Nasze konkursy spotkały się z naprawdę dużym odzewem, co udowodniło, że wybraliśmy odpowiednie kanały do promocji produktów – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager w Perfetti Van Melle Polska.