Specjal od lat jest symbolem północnej Polski. Jego silne korzenie regionalne ukazuje nowa kampania Legenda Północy, która odkrywa tajemnice miejscowych legend. Ich szlakiem wyrusza także jeden z najbardziej znanych youtuberów w Polsce – Wojtek Drewniak, który na kanale Historia Bez Cenzury w niesztampowy sposób rozbudowuje lokalne opowieści.

Północne rejony naszego kraju to nie tylko zabytkowa architektura i piękno mazurskich jezior. Każde z miast ma swoją odrębną historię, jednak łączy je jedno – legendarny smak Specjala. Specjal na przestrzeni lat, stał się symbolem polskiej Północy. Jego silne korzenie regionalne doskonale odzwierciedla nowa kampania Legenda Północy, która w interesującej formie komiksów prezentuje niemal 30 lokalnych legend. Dzięki tym opowieściom możemy poznać nieoficjalną historię elbląskiego piwa, odkryć pasjonujące przygody Zawiszy Czarnego, czy dowiedzieć się co nieco o stosunkach Wikingów ze Słowianami przy tworzeniu miasta Truso. Komiksy z legendami można znaleźć na limitowanej serii puszek i butelek Specjala, a także na stronie internetowej www.legendapolnocy.pl.

Szlakiem Legendy Północy, wyrusza także jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów – Wojtek Drewniak. Kanał Historia Bez Cenzury, dzięki swojemu nieszablonowemu formatowi pokazuje, że historia może być ciekawa. Wszystko za sprawą charyzmatycznego prezentera dla którego temat tabu nie istnieje. Domeną Drewniaka jest zamienianie nudnych faktów historycznych na pełne pasjonujących anegdot opowieści, które ogląda się z zapartym tchem. To właśnie dzięki jego nieprawdopodobnej szczerości i oryginalnym pomysłom wizualnym, pokochali go użytkownicy Internetu, którzy dają mu ponad 41 milionów wyświetleń, jednocześnie Historia Bez Cenzury może pochwalić się ponad 464 tysiącami subskrybentów oraz ponad 168 tysiącami fanów na portalu Facebook. Każdego dnia statystyki popularności kanału idą w górę.

Historia Bez Cenzury łączy się z Legendą Północy w czteroodcinkowej serii, stanowiąc poszerzenie kontekstu lokalnych legend o najbardziej skrywane historie poszczególnych miast. Dzięki filmom Drewniaka odkrywamy najbardziej interesujące elementy historii naszego miasta i regionu. Nie możesz tego przegapić! Pierwszy film z serii Legenda Północy osiągnął w pierwszym tygodniu po publikacji ponad 300 tysięcy wyświetleń. Więcej pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=_4OUJX3IDDE. Drugi powtórzył jego sukces, materiał do obejrzenia pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=zbAdoqsFnTc&t=1s Kolejne odcinki Historii Bez Cenzury ze Specjalem już wkrótce!