Istnieją takie marki, których przeznaczeniem jest jedynie tworzenie pożywienia dla zwierząt – zarówno tych dzikich, jak i przede wszystkim domowych. Należy do takich marek również Versele Laga, belgijska firma, która od początków lat 30. XX wieku tworzy karmy dla zwierząt, początkowo skupiając się na tych gospodarskich – dziś trafiają również do domowych pupili.

Sama marka Versele Laga dziś oznacza pożywienie kierowane do zwierząt hodowanych hobbystycznie w domach. Firma jest znana w ponad 70 krajach, gdzie znajduje swoich zwolenników decydujących się na żywienie nią kilku różnych gatunków zwierząt w swoich domach. Sprawdźmy więc, jakie produkty dla zwierząt oferuje firma i które gatunki mogą być przez nią zaopatrzone w żywienie.

Versele Laga20Psy i koty

Od niedawna marka Versele Laga w ramach swoich produktów tworzy również karmy dla psów i kotów. W przypadku psów zastosowany został typowy podział dostosowany do wagi czworonoga, dzięki czemu powstały karmy dla psów małych, średnich, dużych oraz olbrzymich, dostosowane m.in. ilością minerałów czy formą granulek do wielkości psa. W każdej z kategorii znaleźć można również karmę dla psów w różnym wieku – od szczenięctwa, przez okres dojrzewania, dorosłość oraz wiek podeszły. Kompletne karmy dla kotów zostały podzielone według ich wieku, a tym samym dostosowane do potrzeb kociąt, kotów dorosłych oraz starszych, ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi.

Małe zwierzęta domowe

W kierunku małych zwierząt domowych została stworzona oferta o wiele bogatsza, jeśli chodzi nie tylko o rodzaje produktów, ale i ich przeznaczenie dla konkretnych gatunków zwierząt. Przede wszystkim produkty podzielono według gatunków, jakim są dedykowane. I tak znaleźć tu można: króliki miniaturowe, świnki morskie, chomiki, szynszyle, myszy, myszoskoczki, szczury, koszatniczki, fretki czy pręgowce, np. różne gatunki wiewiórek. Marka Versele Laga oferuje każdemu z tych stworzeń nie tylko kompletną karmę bytową, ale również specjalne przysmaki, które można podawać np. przy oswajaniu, a także produkty pielęgnacyjne i wypełnienie do klatek w formie ściółki. Niektóre produkty mogą być stosowane przy kilku gatunkach zwierząt, co jest dodatkową wygodą dla hodowcy.

Ptaki – domowe i dzikie

Oferta produktów dla ptaków jest równie bogata. Wśród niej znaleźć można produkty dla gołębi, ale również różnych gatunków papug, kanarków, turkawek, ptaków tropikalnych i rodzinnych wróblowatych. Produkty Versele Laga zostały przypasowane do konkretnych faz życia i potrzeb zwierząt (np. okresu lęgowego czy pierzenia) i obejmują nie tylko karmę, ale i witaminy, przysmaki, produkty pielęgnacyjne czy specjalne mieszanki ziół i nasion. Więcej o produktach marki można dowiedzieć się tu: http://www.keko.pl/firm-pol-1440587405-Versele-Laga.html.