Na szkolenia psów warto wybrać się zawsze, szczególnie jeśli do naszego domu trafia pies z rożnymi trudnościami, a my nie mamy doświadczenia w pracy z psem. Profesjonalni instruktorzy w ciągu kilku spotkań podadzą nam ‚instrukcję obsługi psa’, która w stosunku do każdego zwierzęcia jest bardzo potrzebna. Najwięcej problemów z czworonogami wynika właśnie z powodu braku wiedzy i doświadczenia człowieka. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że szkolenia psów tak naprawdę szkolą ludzi.

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoje i swojego pupila

Nieułożone zwierzaki mogą przejawiać oznaki agresji w stosunku do ludzi i do innych zwierząt. Ze względu na swoje bezpieczeństwo i innych nie możesz dopuścić do sytuacji, w której Twój zwierzak pogryzie kogoś. Jeśli zauważysz pierwsze oznaki agresji takie jak warczenie na Ciebie, podnoszenie warg i próby ugryzienia, to powinien być to dla Ciebie sygnał, że szkolenie jest bardzo potrzebne. Szczególnie na początku pobytu psa w nowym domu istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zwierzak spuszczony ze smyczy ucieknie. Jest to szczególnie niebezpieczne w mieście, w którym jest duży ruch samochodowy. Pies nie wie jak ma się zachować na spacerze do chwili, w której zostanie tego nauczony. Treningi w terenie pod okiem instruktora pomogą i Tobie i Twojemu pupilowi oswoić się z nową sytuacją i z bieganiem bez smyczy.

Nauka podstawowych komend

Wbrew pozorom nawet te najbardziej leniwe psy lubią być zajęte. Dlatego też ze zwierzęciem należy codziennie pracować i zapewniać mu rozrywek. Nauka podstawowych komend jest świetnym narzędziem rozwijającym umiejętności czworonoga a do tego relaksującym go.

Poza tym pies, który opanuje takie komendy jak siad i zostań, będzie bezpieczniejszy. – podkreślają specjaliści ze sklepu internetowego PelnaMicha.com.

Nawiązywanie relacji

Każdy zwierzak musi nauczyć się nawiązywać relacje, czy to z ludźmi, czy to z innymi zwierzakami. Proces socjalizacji w grupie innych zwierząt przebiega znacznie szybciej. Pracując z psem człowiek nawiązuje bliższy kontakt, a zwierzak nabiera do swojego człowieka zaufania.

Każdego zwierzaka można nauczyć wielu nowych rzeczy. Oczywiście najlepiej pracuje się z elastycznymi jeszcze szczeniakami, ale również starsze psy chętnie uczą się nowych rzeczy. Szkolenie psów to nie tylko nauka komend, to przede wszystkim nauka wspólnego życia człowieka i psa pod jednym dachem.